GTA 6 hangi konsollara çıkacak?

Kaç tane AAA oyun şu anda PlayStation 4 için de sunuluyor? PlayStation 4'e güncel oyun çıkma devri bitti. GTA VI hem ticari olarak hem de performans olarak bakıldığında PlayStation 5 ve Xbox Series S/X için çıkacaktır.

Çok bir şey fark etmez ki ne de olsa bütün take two yapımı (rokstargames) bütün konsollara çıktı GTA 6 konusunda PS4'ü yabana atmaması lazım değil mi?
PS4 e çıkması için oyunu PS4 e göre portlamaları gerekecek buda oyununun grafiklerinin düşürülmesi anlamına gelir.

Ayrıca GTA 4 PS2 ye çıkmamıştı bence GTA 6 da PS4 e çıkmayacaktır.

PlayStation 4'e çıkmaz, boşuna ümitlenmeyin bence. PlayStation 4'e optimize etmek için oyuna aşırı derece downgrade yapmaları lazım. O konsol eskidi ve GTA 6 devrini yakalayamaz bence.
Her yeni oyunu çıktığında oyun dünyasına devir atlatan bu seri için "daha iyileri" var diyen çok zeki arkadaşlara bir tarafımla gülüyorum :D . Sanki GTA 6'yı her gün oynuyor da GTA 6'dan iyi oyunlar var diyor...

PS4'e çıkması için oyunu PS4'e göre portlamaları gerekecek bu da oyununun grafiklerinin düşürülmesi anlamına gelir.

Ayrıca GTA 4 PS2'ye çıkmamıştı bence GTA 6 da PS4'e çıkmayacaktır.

Şöyle durum var GTA 5'in suyu çıktı ama adamlar vazgeçmiyor PS5 ede çıkaracaka bu oyunu ben onu anlamıyorum işte.

Tamam işte sorun bu 3-4 sene sonrasında Sony trafından yazılım desteği geliceği bile meçhul.
Her oyun 30FPS çalışmıyor ayrıca F1 2021 oynarken arada 50 görüyordum.

Sony 2025'e kadar destek verecek zaten PS 4e.

Take two son bir vurgun yapıp GTA 6'yı PS4'e çıkarır o kadar da basit konsol değil sonuçta.

Hocam önemli olan çıkarması değil bu makinenin 3-4 sene sonra bu oyunu çalıştıracak güçte olabilecek mi?
Avrupa tarafında millet yeni nesile yavaş yavaş geçiyor zaten, 4 seneye kalmaz PS4 kullanan kişi sayısı epey düşecektir en azından Avrupa için konuşursak. 😀

Yapımcılar zaten konsol tarafını senelerdir sevmiyorlar, downgrade gerektiği için.
Örnek Witcher 3, sırf konsola çıkartacağız diye her yerinden kıstılar oyunun.

Hocam önemli olan çıkarması değil bu makinenin 3-4 sene sonra bu oyunu çalıştıracak güçte olabilecek mi?
Avrupa tarafında millet yeni nesile yavaş yavaş geçiyor zaten, 4 seneye kalmaz PS4 kullanan kişi sayısı epey düşecektir en azından Avrupa için konuşursak. 😀

Yapımcılar zaten konsol tarafını senelerdir sevmiyorlar, downgrade gerektiği için.
Örnek Witcher 3, sırf konsola çıkartacağız diye her yerinden kıstılar oyunun.

Zaten PS3 zamanlarında PS3'e oyun portlamak Çince konuşmak gibiydi çok zorlanıyordu çünkü IBM CPUsunu yapıyordu şimdi PS4 ile birlikte PC konsol vb. aynı dili konuşuyor o kadar da zorlanacaklarını sanmıyorum son bir vurgun yaparlar gibi ki GTA 5'in suyunun çıkmasına rağmen PS5 yine çıkarıyorlar.
Bunu yapan yapım neden GTA 6'yı PS4'e çıkarmasın.

Hocam elinizde PlayStation 4 var diye boşuna hayallere kapılmayın. Anlıyorum, Türkiye'de PlayStation 5'e erişmek kolay değil fakat özellikle de birkaç yıl sonra çıkacak olan yüksek grafikli dev bütçeli bir oyunu sadece yeni nesil konsollara çıkartırlar.

Geri
Yukarı