GTA 6 için minimum sistem gereksinimleri nasıl olur?

Acaba GTX 1050 Ti açar mı?

Bildiğiniz üzere Rockstar Games'ten GTA 6 için resmi açıklama geldi. Herkes GTA 6'nın minimum sistem gereksinimlerini aşağıda tahmin etsin bakalım kimlerin tahmini tutacak.

Ben başlıyorum;

İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit.
CPU: Intel® Core i5-9600K
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1660Ti/1660S
RAM: 16 GB DDR4.
Ortalama 350~ GB depolama.

Bu arada Rockstar Games'in tweetinde oyunun geliştirilme aşamasında olduğu belirtiliyor hemen çıkacağını sanmıyorum. Sadece geliştirilme aşamasında olduğu resmi olarak doğrulandı.

konuyu yanlış yere açtıysam KB.

En az GTX16 serisi bir ekran kartı, AMD Ryzen 3000 serisi bir işlemci, 12 GB DDR4 RAM, 200GB'yi geçkin bir depolama, İşletim sistemi olarak da zaten varsayılan hale gelen Windows 10.

Özet:
  • GTX16 Serisi Ekran Kartı
  • AMD Ryzen 3000 serisi işlemci
  • 12 GB DDR4 RAM
  • 200GB Depolama Alanı

bence minimum gtx 1060 ve kuvvetli bir işlemci isteyecektir.

oyun çıktıktan sonra, uzun bir süreTürk Gamer'lar olarak uzunca bir süre Kemal Sunal'ın filmde yaptığı gibi vitrine ekmek banacağız gibi gelmekte bana... 2010'larda bir nesil için bilgisayar alırken bile şöyle bir kıstas vardı... ''abi gta 5 çalıştırır mı ?'' ki bu soruyu mevcut sistemimi 2014 senesinde topladığımda ben bile şaka yollu sormuştum...

Bildiğiniz üzere Rockstar Games'ten GTA 6 için resmi açıklama geldi. Herkes GTA 6'nın minimum sistem gereksinimlerini aşağıda tahmin etsin bakalım kimlerin tahmini tutacak.

Ben başlıyorum;

İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit.
CPU: Intel® Core i5-9600K
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1660Ti/1660S
RAM: 16 GB DDR4.
Ortalama 350~ GB depolama.

Bu arada Rockstar Games'in tweetinde oyunun geliştirilme aşamasında olduğu belirtiliyor hemen çıkacağını sanmıyorum. Sadece geliştirilme aşamasında olduğu resmi olarak doğrulandı.

konuyu yanlış yere açtıysam KB.
Arkadaşlar Rockstar Games tabi grafik kalitesi çok iyi oyun çıkaracaktır. Fakat öyle 2060 falan yok 1080 gibi grafik kartları zorunlu olacağını sanmıyorum. Eğer öyle olursa oyunu oynayan kişi sayısı çok düşük olacaktır. Bunuda Rockstar Games istemez. En azından GTX 950 1050 seviyesinde kartlarda normal ayarlarda 30-40 FPS güzel görüntü sunacak bir grafik sunacağını düşünüyorum. Ram olarak fakat aynı şeyi söyleceğimi sanmıyorum. En azından normal ayarlarda kendisi 8 GB civarı ram isteyebilir. GTA 5 te biliyorsunuz grafik kalitesi yükseldikçe ram kullanım miktarı yükseliyor. Aynı durum GTA 6 da da olacaktır. İşlemci olarak 30 FPS civarı için İ5 4590 veya i5 6400 gibi işlemciler yeterli olacak diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı