GTA 6'da bizleri neler bekliyor?

Yıllardır geliştiriliyor zaten daha da kısa bir zaman içinde çıkmaz bu da daha uzun süre geliştirilecek demek. GTA bu hangi oyunu kendinden bir önceki oyundan kötü veya ortalamanın altında çıktı? GTA 4 harita bakımından San Andreas'dan kötü çıktı diyebiliriz o istisna.

Bence GTA 6'da grafik iyileştirmeleri kesinlikle olacak ama ben en çok araçların sürüş dinamiklerini geliştireceklerine inanıyorum nedense. NFS gibi bir sürüş dinamiği geliştirirlerse bu bir de oyundaki role play ile birleşirse ortaya efsane bir şey çıkar. Bir de galiba oyunda görünen her binanın içine girilebilecekmiş. Bu da bana polislerin artık daha fazla işin içinde olduğunu ve binaların içinde gizlenerek kurtulabileceğimizi falan çağrıştırıyor.

Bana kalırsa GTA5'in tutmasının en büyük sebebi Online yönüydü. Ben aldığımdan beri hikaye moduna elimi bile sürmedim. Abartmıyorum. Hiç görev yapmadım. Grafik bakımından ne GTA4 gibi çok gri ne de GTA:SA gibi çok sarı. Her şeyin rengi olması gerektiği gibi. Optimizasyonu çok iyi, bir çok pc ile güzel bir performans ile oynanabiliyor. BF5 geliştirilme aşamasında Ray Tracing ile geldi, yanlış hatırlamıyorsam Ray Tracing'i temsil eden oyunlardan biriydi. Grafik bana kalırsa geçici bir şey çünkü dünyanın en gerçekçi grafiğini de sunsa, oyunda size konu ve aksiyon bakımından güzel şeyler vaad etmiyorsa grafik de bir yere kadar. Aşırı güzel gözüken ama içinde çok kötü donanımlara sahip olan bir kasa gibi düşünün. Kasaya ne zaman baksanız içiniz erir RGB'siydi tipiydi falan, ama açıp bi internette sörf yapayım deseniz kanser eder. Kötü (görece) grafikler ile şu anda on binlerce insanı kendine bağlamış çok oyun var. Eğer GTA5'in üzerine ek olarak bize oynanış kısmında çok fazla şey vaad edemezlerse, Battlefield Franchise'ında olduğu gibi grafikleri ne kadar güzel olursa olsun, her zaman kendinden önceki oyunlardan daha az sevilecektir. Bu durumu BF serisinde çok rahat gördük, BF3 ve 4'ün serverleri bugün hala BF1 ve 5'ile yarışır vaziyette.

1597879320969.png

Crackwatch sitesinden aldım ben de.

Bence GTA 6'da grafik iyileştirmeleri kesinlikle olacak ama ben en çok araçların sürüş dinamiklerini geliştireceklerine inanıyorum nedense. NFS gibi bir sürüş dinamiği geliştirirlerse bu bir de oyundaki role play ile birleşirse ortaya efsane bir şey çıkar. Bir de galiba oyunda görünen her binanın içine girilebilecekmiş. Bu da bana polislerin artık daha fazla işin içinde olduğunu ve binaların içinde gizlenerek kurtulabileceğimizi falan çağrıştırıyor.
Fizikleri, sürüş dinamiklerini, araba hasar modellemelerini falan geliştirirlerse güzel olur. Birde parkura önem verseler çok güzel olur tırmanacak tutunacak yerler artsa mesela.

Fizikleri, sürüş dinamiklerini, araba hasar modellemelerini falan geliştirirlerse güzel olur. Bir de parkura önem verseler çok güzel olur tırmanacak tutunacak yerler artsa mesela.

Aynen. İnce detaylar her zaman oyuncuların dikkatini çeker. O detayları arttırmaları lazım. Easter eggsler artsa çok güzel olur.

-GTA 6'da bizi neler bekliyor?
+7 yıldır GTA 6 bekliyorum. Bence bu daha önemli.

Geri
Yukarı