Kimler GTA 6'yı bekliyor?

Ben beklemiyorum.
imma-head-out.gif

Uzun bir aradan sonra GTA 5'e girip birkaç saat oynadım ve yine GTA 6'yı düşünmeye başladım. Yıl 2023 oldu, GTA 5'in çıkış tarihi üzerinden 10 yıl geçti, sizce de zamanı gelmedi mi?

Zamanı geldi, hatta geçti bile, hiçbir GTA oyununda iki oyunun çıkış tarihi arasından 10 yıl gibi bir süre geçmiyordu, hatta oyunun çıkması 2025'e bile kayabilirmiş.

Bana sorarsan her gün yeni oyun çıksın.
Ama şirketin gözünden bakarsak GTA 5 en az 5 yıl daha gelir getirmeye devam edecek. 2023 Ocakta bile 5 milyon sattı 100milyon dolar demek bu. Şirket için suyunu sıkana kadar kullanmak daha mantıklı. Bu yüzden henüz beklenti içine girmeye gerek yok. Ki bence GTA 6 istenen başarıyı yakalayamaz. Artık eskisi kadar ilgi çekici değil, ve en fazla ne yapabilirler ki? GTA 5'in üzerine koyacak pek bir şey yok. Grafikleri uçurabilirler, güzel bir hikaye ekleyebilirler. Çok bir potansiyel yok, bildiğin ana akım açık dünya oyunu işte.

ben şahsen beklemiyorum GTA 5 e zaten yabancı mod yapımcıları sayesinde GTA 6 seviyesinde grafiklere ulaşabilmek mümkün yani öyle bir şey yapmalılar ki yok artık demeliyiz. böyle bir şey yaparlarsa da çoğumuzun sistemi emekliye ayrılabilir nerden baksan zarardayız :D

Geri
Yukarı