GTA 6'dan neler bekliyorsunuz?

Su ve yansıma tarafında üst seviye kalite olacak büyük ihtimalle zaten de, ağaç, bitki, çiçek gibi detaylarda da belli bir kalite bekliyoruz bakalım. En azından Starfield ağaçları olmasın da.

- Grafiklerinin RDR2 nin çok daha üstünde olması.
- Açık dünyasının dolu olması. Açık dünyada npc lerin yaşadığını hissetmem lazım.
- Hikayesinin güzel olması.
- DLSS, FSR ve Frame Generation olması
- Online kısmında içeriklerin Gta 5 e oranla daha iyi ve daha fazla olması

Gta 5 i 1000 saate yakın oynamışımdır. Hala daha arada oynuyorum.

Daha gerçekçi NPC'ler çoğu mekana girebilmek çoğu eve girebilmek ev baskını mekan baskını hırsızlık şeklinde geniş dünya böyle modsuz ticarete atılma klüp gibi işletmeler açıp oradan gelir gelmesi tabii bayağı pahalı olacak görevlerden para kazanarak falan açacağız.

- Grafiklerinin RDR2 nin çok daha üstünde olması.
- Açık dünyasının dolu olması. Açık dünyada npc lerin yaşadığını hissetmem lazım.
- Hikayesinin güzel olması.
- DLSS, FSR ve Frame Generation olması
- Online kısmında içeriklerin Gta 5 e oranla daha iyi ve daha fazla olması

Gta 5 i 1000 saate yakın oynamışımdır. Hala daha arada oynuyorum.
FiveM'de satın alındığı için online kısmına büyük yatırım yapacaklarından şüphem yok. GTA 5'in üstüne epey koyacak borsa senedi alıp satabilecekmişiz. Mesela RDR 2'deki gibi rastgele bir olaya denk gelip yardım edeceksiniz adam size borsa tavsiyesi verecek ve bu doğrultuda para kazanabileceksiniz gibi.

RDR 2'den aşağı bir oyun olacağını sanmıyorum çünkü konsept olarak da GTA serisinin daha çok takipçisi var. Dünyanın en çok satan 2.oyunundan bahsediyoruz.

Şişman NPC'ler gelirse baya iyi olabilir ve açık dünyasının içini baya doldurmalarını isterim. Uçak kontrolleri iyileştirilmeli daha büyük uçaklar vs olmalı. Biraz daha gerçekçi olması açısından benzin,bagaj,çanta sistemleri eklenmeli ama bunlar oyunu yavaşlatıp oynanışı öldürmemeli.

Bu arada oyunda RDR 2'deki gibi vahşi batı bölgeleri olacakmış. Banliyo,kasaba gibi yerler de olacak Trevor'un mekanı gibi GTA V'de ama hayvanlar,biyomlar gibi sistemler de olabilir. Rockstar baya büyük bir iş yapıyor.

Bence son olarak NSFW contentler artmalı Rockstar bundan hiç faydalanmıyor TW 3 ve TW 2'de millet buna hastaydı ciddi anlamda. Romantizminizin bir karşılığını görüyordunuz. Zaten San Andreas'da olan hot coffee mod da aslında Rockstar'ın planları arasındaydı. O zamanlar oyunların markası zarar görmesin diye kaldırdılar.

Son düzenleme:
Güzel bir açık dünya bekliyorum. Haritanın büyük olduğu kadar çeşitli olması lazım. Şehirde yapılacak aktivite varsa dağ, açık arazi gibi bölgelerde de Rdr 2 tarzı aktiviteler olmalı. At eklenirse güzel olur. Hikâye kısmından maalesef ki beklentim yok. Gta San Andreas gibi yemek yiyip kilo alıp verme veya kas yapma gibi özellikler kesinlikle olmalı.

Geri
Yukarı