GTA 6'dan beklentiniz nedir?

Evet arkadaşlar konu basit GTA 6 çıkınca kesin bu olsun dediğiniz ya da bu olur bu olmaz dediğiniz bir özellik var mı?
Açıkçası benim tahminim RDR 2'deki gibi diyalog ve detaya fazla abanacaklardır diye düşünüyorum. Yüksek ihtimal market soyma vs şeyler daha detaylı olur haritada vakit geçrimelik alan çok olur. Ama hikayenin tırt kalacağını düşünüyorum. GTA 5'teki gibi uçmalı kaçmalı gibi değil de daha dramatik bir hikaye daha hissettiren bir hikaye beklerim. Ama sanmıyorum daha hareketli olacağını düşünüyorum. Zaten Online abanılacağı için hikaye geçiştirmelik olur diye düşünüyorum. Harita daha büyük olur diyorum bu kadar.
Online kısmında kesinlikle P2W, kredi kartları savaşlarının olacağı bir oyun olacak.

Optimizasyonu güzel bir oyun olması
Online yerine Story kısmına odaklanılması (RDR 2 gibi)
Gerçekçi mekanikler
Ve tabii Türkçe dil desteği ile bölgesel fiyatlandırma olması.

Rockstar bence bu oyun ile Online odaklı bir GTA 6 çıkarabilir çünkü Rockstar GTA 5 ile uzun vadeli bir para kaynağı elde etti. DLC'ler ve ek paketler ile daha fazla para gelince GTA 5 bir nevi para kaynağı oldu. Bu sayede RDR 2 için bir bütçe oluştu bu sayede RDR 2 geliştirme sürecinde maddi açıdan fazla zorluk yaşamadılar. Rockstar GTA 5'in iyice suyunu sıktı bir noktadan sonra GTA trilogicy faciası oldu ve Rockstar bu yüzden oyuncu kaybetti. Ayrıca artık insanların GTA 5'ten sıkılmasıda Rockstar firmasını GTA 6 ya itti aslında zaten akan bir çeşme var iken yani GTA 5 çeşmeyi kullanarak birçok projenin finansı için kullandı. Ama artık çeşme de bitmeye yaklaşınca GTA 6 ve RDR 1 remastred a itti bence GTA 6'dan sonra yine 8-9 yıl GTA çıkmaz bence.

Geri
Yukarı