GTA 6'nın PC portunun neden geç geldiğini eski bir Rockstar çalışanı anlattı

@ZwiReK, Rockstar'ın ne olduğu belli zaten. Çalışanlarını zorlu koşulda çalıştırması, yerel fiyatlandırma yapmaması gibi sebepler açıkça niyetini belli ediyor.
@M3HM3TY, GTA VI'nın PC tarafına gelmesi en kötü ihtimalle bir seneyi bulur.

Bunları duydum ama bu oyunun ben 2025 yılında çıkacağına hâlen daha şüpheli görüyorum. Madem paragöz ve neydiği olan bir firma bu oyunu PS 3 gibi yapsa şaşırmam. Oyun çıkana kadar PS 6 çıksa tamam bir taşta 2 kuş.

@M3HM3TY, daha en az 3-4 sene var. O zamana kim öyle kim kala...
@Jasoelys, yaşanacak. Kaçışı yok. Güzel oyun yapıyorlar da bir de para göz olmasalar iyiydi.

Ne yalan söyleyeyim bence yaptıkları para gözlük değil, bu oyuna aşırı yüksek paralar yatırdılar ve hakkını almak isteyecekler, zaten dünyanın en iyi oyunu olacak kesin gibi bir şey bu.

@M3HM3TY Bir oyuna verilen seneler var dile kolay 10 sene, tabii ki bu emeğin karşılığını almaları gerekiyor. Karşılığında vasat bir oyun sunsalar bütün kelimeleri hak ediyorlar. Ama sundukları oyun veya oyunlar piyasaya yön veren yapımlar.

Kesinlikle öyle, ben ne yalan söyleyeyim aynı şeyi yapardım. Her türlü kaara geçerler ayrı mesele ama bu oyundan daha fazla para sömürmek isterdim ben.

Ne yalan söyleyeyim bence yaptıkları para gözlük değil, bu oyuna aşırı yüksek paralar yatırdılar ve hakkını almak isteyecekler, zaten dünyanın en iyi oyunu olacak kesin gibi bir şey bu.

Yani işini iyi ya da çok güzel yapan birisi ve piyasaya adını yazdırmış birisi zaten her türlü kazanır.

Şurada bir sorun var. Bu oyun PC tarafına geliyor ama geç geliyor ve bilerek ve anlaşmaya göre yapılan bir şey. Yani sen PS almak zorunda değilsin atıyorum. Kendin gitmişsin sağlam bir PC dizmişsin kendine ama oyunu geç oynuyorsun.

Yani şirketler kendi çıkarlarını kullanıcılardan üstün tutuyor. PS aldırmak ve o konsolda yeni oyun aldırmak. PC toplamak ve yeni oyun aldırmak. Vs.

Vallahi bu paragözlülükse paragözlülük olsun en azından gereksiz hype yaratıp oyun çıkınca hüsran yaratmıyorlar adamlar ellerindekilerini gösteriyor ve kaliteli yapıyorlar Ubisoft'ta yapsın aynı şeyleri kapılarında yatayım kartımı alsınlar direkt.

Konsol ile bilgisayara çıksa oyun bilgisayarda kırılacak, Rockstar Games'e para gitmeyecek. İlk önce konsollardan satışı yapacaklar sonra oyunu kendi haline bırakacaklar. Tek açıklaması bu benim için.

Konsol ile bilgisayara çıksa oyun bilgisayarda kırılacak, Rockstar Games'e para gitmeyecek. İlk önce konsollardan satışı yapacaklar sonra oyunu kendi haline bırakacaklar. Tek açıklaması bu benim için.

Evet hocam bu da doğru bence. Satabildikleri kadar satacaklar. PC tarafına gelince ve oyun kırılınca çoğu insan korsan oynar diye düşünüyorum. Zaten satın alanlar da aşırı fazla olacak.

Haberi hiç okumadım çünkü neden önce PS'ye çıktığı belli. Hem PS hem de bilgisayar oyuncularından para koparmaya çalışacaklar. İsteseler önce bilgisayar, sonra PS yapabilirler ama yapmıyorlar. Neden? Oyuncuların büyük çoğunluğu bilgisayar oyuncusu.

Hocam bizim ülkemizde daha çok öyle aslında. AAA yapımların satış sayılarıyla ilgili bir veride görmüştüm, %70 civarı konsollardandı satış. Yurt dışında oyunculuk daha çok konsol tarafında.

Oyunu ilk önce konsollara getirmesinin sebebi Microsoft ve Sony'den ciddi miktarda para kazanması da olabilir. Belki de PC satışlarına yakın olacak bir değer topladılar bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı