[Sızdırıldı] GTA 6 sistem gereksinimleri güncellendi

GTA v hala bu kadar satıyorken dünya çapında, gta vı yakın tarihte çıkmaz. çıkınca da optimizasyonu ne halde olur onu görmek lazım, sadece sistem gereksinimleri de fikir veremiyor bazen.

Vallahi inşallah olmaz bende RX 470 var en fazla 30 40 FPS alır bee.

Kanka bir ekran kartını kaç sene kullanıyorsun ben bile benim RTX 3050'yi PS5 aldıktan sonra değiştirme peşindeyim şimdiden.

• işlemci: 8X zen 2 çekirdek - 3, 5 GHz.
  • GPU: 10, 28 tflop, 36 cu 2, 23 GHz.
  • GPU mimarisi: Özel RDNA 2.
  • bellek: 16 GB GDDR6 / 256 bit.
  • bellek bant genişliği: 448 GB/sn.
  • dahili depolama: 825 GB SSD.
  • IO: 5, 55 GB/sn (ham) 8-9 GB/sn (sıkıştırılmış)
  • artırılabilir hafıza: NVMe SSD slotu.
  • harici depolama: USB HDD desteği.
  • optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücü.
PS5 özellikleri ve oyunları duyuruldu 2 1 ay önce.

Konsol ile PC aynı değil.

Eki Görüntüle 663538

GTA 6'nın (Grand Theft Auto) henüz resmi çıkış tarihine sahip değil. Rockstar Games oyun hakkında çok fazla bilgi vermese de pek çok fikir ve sızıntı ortalıkla dolaşıyor. Sistem gereksinimleri ise GTA hayranları için çok önemli bir konu olarak gündeme geliyor.

GTA 6'nın Vice City'de geçeceğine dair bazı ipuçları vardı. Yeni keşfedilen alan ile Vice City'de geçecek olması ihtimali güçlendi. Rockstar Games'in ana şirketi take-two ınteractive'in GTA Vice City Online alan adını kaydettiği bu sabah ortaya çıkmıştı. Bu ihtimal de durumu kuvvetlendiriyor.

Reddit kullanıcısı tarafından ortaya atılan, gtavicecityonline.com domainin alınması gözlerden kaçmadı.

GTA 6 minimum sistem gereksinimleri
işletim sistemi: Windows 10 64 Bit.

İşlemci: Intel Core i5-4460 3, 2 GHz/ AMD FX-8350.

Ekran kartı: AMD Radeon R9 390 veya NVIDIA GeForce GTX 970 4 GB.

VRAM: 4 GB.

sistem belleği: 8 GB RAM.

depolama: 100 GB'lık depolama alanı.

DirectX 12 uyumlu grafik kartı.

GTA 6 önerilen sistem gereksinimleri
işletim sistemi: Windows 10 64 Bit.

İşlemci: Intel Core i7-8700K 3, 7 GHz/ AMD Ryzen R7 1700X.

Ekran kartı: AMD Radeon RX Vega 64 Liquid 8 GB veya NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti.

VRAM: 8 GB.

sistem belleği: 16 GB RAM.

depolama: 100 GB'lık depolama alanı.

DirectX 12 uyumlu grafik kartı.
Hani nerede 3060'lar 30FPS bile açmaz diyenler :D :D Dedim ben size eğer her kart oyunu açmazsa bu oyun satılmaz. 970 istemişler minimum için. 1650 ekran kartına 20FPS açar diyenler vardı. 1650 1080p'de med ayarlarda 40FPS civarı görecektir. Tabii haber doğruysa :D

Haberin doğru olması bence pek olası değil. 970'te 1080Ti'de çok eski kartlar. Yüksek ihtimal bir oyunun sistem gereksinimlerini GTA VI gibi yayınladılar.

Geri
Yukarı