GTA III "cannot find 640x480 video mode"

Lilce

Femtopat
Selamlar, ben yaklaşık 3 gün önce Steam'dan paket halinde GTA III, GTA SA ve GTA VC aldım. Oyunları yükledim. GTA VC ve GTA SA sıkıntısız çalışıyordu fakat GTA III'de şöyle bir uyarı veriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden yardımcı olacak herkese teşekkürler.

1622534829559.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, ben yaklaşık 3 gün önce Steam'dan paket halinde GTA III, GTA SA ve GTA VC aldım. Oyunları yükledim. GTA VC ve GTA SA sıkıntısız çalışıyordu fakat GTA III'de şöyle bir uyarı veriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden yardımcı olacak herkese teşekkürler.

Eki Görüntüle 1050757
Özel çözünürlük oluştur 640x480 daha sonra oyunun özelliklerinde 640x480 de çalıştır kutucuğunu işaretle.

Oyun büyük ihtimalle masaüstündedir ona sağ tık yap özelliklere tıkla sonra üstden uyumluluk u seç sonra orada 640*480 yap uygula tamam de eğer yine olmazsa uyumluluk modeu Windows 7 yap daha dün aynı sorun bende olmuştu :)

Oyun büyük ihtimalle masaüstündedir ona sağ tık yap özelliklere tıkla sonra üstden uyumluluk u seç sonra orada 640*480 yap uygula tamam de eğer yine olmazsa uyumluluk modeu Windows 7 yap daha dün aynı sorun bende olmuştu :)
Eğer bilgisayarı yeni ise 640x480 çözünürlüğü kayıtlı değildir bilgisayarda. Önce özel çözünürlük oluşturması lazım.

Aynı sorunu dün yaşadım.

1622536473633.png

Kütüphanenize gelin, oyuna sağ tık yapıp özellikler deyin. Sonra "Yerel Dosyalar" kısmına gelip "Göz at..." deyin.

1622536550076.png

"gta3" uygulamasını bulup sağ tıklayın. "Özellikler" deyip "Uyumluluk sekmesine gelin.

1622536598952.png

Buradan "640 x 480 ekran çözünürlüğünü çalıştır" seçeneğini tikleyin ve sorun çözülsün. Öte yandan Uyumluluk modunu benim gibi "Windows XP (Service Pack 3)" yapabilirsiniz. Bunların hepsi sorununuzu çözecek fakat oyun siz menüyü gezerken bile kasacak muhtemelen. Oyunun patchlenmiş hali olan Definitive Edition güncellemesi tarzı bir şey var.

Buradan "Installation" kısmına gelip "Download" deyip dosyaları indiriyoruz. Dosyaları oyunun dosya konumuna atıyoruz ve oyun tüm sorunlarından arınıyor. Öte yandan "Installation" kısmının altında duran "Libraries" kısmından Visual C++ ve Old DirectX sürümünü kurmayı unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı