GTA IV Takılma Sorunu Var?

notdoppler

Hectopat
Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar. Bilgisayarım bana göre benim işime yarayacak derecede fakat şu sorunlu olan GTA IV konusunu hiç açmak istemem. Bilgisayarım birçok oyunu rahatlıkla 40-50 FPS gibi bir değerle çalıştırabilmesine rağmen şu oyunda bir şey oluyor. Oyunu açıyorum, menüden oyunu başlat diyorum hem oyun geç yükleniyor ( Bu sorun birçok oyunda var ) hem de sadece bu oyunda olan bir sorun ise çok sık sık ve ani takılmalar oluyor. Fraps ile aldığım değerlerde lOW= 30-40, HİGH= 25-30 FPS almama rağmen her 4-5 saniyede bir 5-10 FPS'ye düşüp tekrar normal şartlara dönüyor.

Bilgisayarımın Özellikleri:

- MSI - MS 7529 Anakart

- İntel Pentium Dual Core E5200 İşlemci

- 2 GB HyperX 800 MHZ RAM

- 250 GB Hitachi HDD

- POWERCOLOR HD6570 Ekran Kartı

- 350 W Nagas PSU

Diğer Oyunlarda Aldığım FPS değerleri ve Ayarları

- Tomb Raider; 40-50 FPS
Saç Kalitesi normal, Gölge Kapalı, Detay ULTRA, Nesne Detayı ULTRA, çözünürlük: 1024x768

- Bioshock; 25-30 FPS
Ayarların hepsi En Yüksek, Çözünürlük 1280x720

- Battlefield 3 Multiplayer; 30-50 FPS
LOW ayarlarda, çözünürlük 1280x720

- Call Of Duty Blacm Ops 2; 40-60 FPS
Tüm Ayarlar Extra, Gölge Kapalı, 4x

Zamanında oyunu açar açmaz aynı sorunla karşılaşmıştım. Üzerinden yıllar geçti tabi şuan nasıl çözüm bulduğumu hatırlayamıyorum. Hatta senden daha düşük ekran kartı ile oynamıştım. İnternette biraz araştırma yaparsan çözümünü bulabileceğini düşünüyorum.

Gta 4 de 1070 pachini kesin yap bariz performans artıyor. İkinci elden 4 çekirdek bi cpu alıp takabilirsin. Bide ekran ve çözünürlük ayarlarında ekran kartı belleği göstergesi var orda ekrankatının belleğini aşma.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı