Çözüldü GTA IV yükleme ekranında takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alicem Doğan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600, Asus GTX 650Ti Boost 2GB, Corsair Vengeance 16GB (2x8), Biostar M700 500GB M2 SSD, Samsung 860 EVO 500GB SSD, Seagate Barracuda 1TB HDD, Windows 10 Home SL 21H2

Laptop: (HP Vitcus 15.6") i7 12700h , RTX 3050Ti, 16GB DDR4, 1TB WD M2 SSD, W11 Home SL
Merhaba arkadaşlar. Benim arkadaşımın bilgisayarında orijinal GTA 4 var. Sorun şu ki arkadaşım oyuna girerken o karakterler falan geçiyor, fakat oyun orada takılı kalıyor. Biz yarım saat bekledik belki de açılır diye. Ama olmuyor. O yükleme ekranında takılıp kalıyor. Arkadaşımın bilgisayarı Lenovo G710. Windows 8.1 işletim sistemi var. Bende de GTA 4 orijinal var fakat bende sorunsuz bir şekilde açılıyor. Benim işletim sistemim Windows 8.1 Pro.

G710'un sistem özellikleri :
  • İntel Core i7 4702MQ 2.2 Ghz
  • 8GB Ram
  • 500 GB SSHD
  • GT820M Ekran Kartı
Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  1. C:/Program Files(x86)/Steam/SteamApps/common/Grand Theft Auto IV/GTAIV klasörüne gir.
  2. LaunchGTAIV.exe dosyasına sağ tıkla ve kısayol oluştur de.
  3. Şimdi oluşturulan kısayola sağ tıkla ve Özellikler de. Hedef kısmının sonunda bir boşluk bırakıp bu kodu ekle:

Kod:
    -availablevidmem X

4. Burada X olan yere ekran kartının bellek miktarını gireceksin. Bunu öğrenmek için masaüstüne sağ tıkla ve Ekran Çözünürlüğü > Gelişmiş Ayarlar de.
  5. Açılan pencerede Ayrılmış Video Belleği'ne bak. Eğer bu değer 32 ise mesela, X yerine 30.0 girebilirsin. Bu şekilde:

Kod:
    -availablevidmem 30.0

6. Uygula de ve oyunu yönetici olarak çalıştır.
Ayrıca oyun harici kartla çalışmadığından da bu sorun olabilir. Bu rehbere bakınız:

Oyunları Harici Ekran Kartı ile Çalıştırma - Technopat
  1. C:/Program Files(x86)/Steam/SteamApps/common/Grand Theft Auto IV/GTAIV klasörüne gir.
  2. LaunchGTAIV.exe dosyasına sağ tıkla ve kısayol oluştur de.
  3. Şimdi oluşturulan kısayola sağ tıkla ve Özellikler de. Hedef kısmının sonunda bir boşluk bırakıp bu kodu ekle:

Kod:
    -availablevidmem X

4. Burada X olan yere ekran kartının bellek miktarını gireceksin. Bunu öğrenmek için masaüstüne sağ tıkla ve Ekran Çözünürlüğü > Gelişmiş Ayarlar de.
  5. Açılan pencerede Ayrılmış Video Belleği'ne bak. Eğer bu değer 32 ise mesela, X yerine 30.0 girebilirsin. Bu şekilde:

Kod:
    -availablevidmem 30.0

6. Uygula de ve oyunu yönetici olarak çalıştır.
Ayrıca oyun harici kartla çalışmadığından da bu sorun olabilir. Bu rehbere bakınız:

Oyunları Harici Ekran Kartı ile Çalıştırma - Technopat

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı