GTA SA neden hala oynanıyor?

Öyle bir oyun düşün ki zamanında ana karakterine istediğin kombini yaptırıp arabanı modifiye edebildiğin multiplayer sunucularda rastgele DM'ler atıp bileğinin gücünü gösterdiğin yeri geldiğinde RP yaptığın ve hayvan gibi mod kurabildiğin ve saatlerce sıkılmadan köşe köşe keşfedebileceğin bir haritası olması bu oyunu hala oynanabilir yapıyor düşük sistem gereksinimi ve maximum keyf.

Ben de şu aralar çok oynuyorum ve GTA'lardan pek haz etmememe rağmen bu oyunda beni içine çeken bir sürü şey var. Bence bunun sebebi oyunun açık dünyası gezmeye değer, yapılacak bir sürü aktivite var ve görevler sizi kendisini yaptırtmak için dürtüyor.

Çıkışında milyonlar satmış ve 20 seneye yakın bir oyun olmasına rağmen GTA San Andreas neden hala birçok kişi tarafından seviliyor ve oynanıyor? Bu oyunu hala oynanabilir kılan özellikler nedir? Sizce bu oyun gerçekten efsane mi yoksa abartılan bir balon mu? Ayrıca size göre en iyi GTA oyunu mudur? Cevaplarsanız sevinirim.
GTA SA çok başarılı bir oyun. Ne varsa eski oyunlarda var. Mesela eski oyunların fizikleri çok iyiydi.
Değil GTA SA, 1998 yılında çıkmış Colin Mcrae Rally'yi bile oynamak istiyorum da bugün kuramadım bir türlü.

Hikayesi bunda büyük rol oynuyor bence çünkü gerçekten efsane bir hikaye ben yıllarca sıkılmadan defalarca kez bitirdim çok güzeldi. Grove Street 4 Life.

Çıkışında milyonlar satmış ve 20 seneye yakın bir oyun olmasına rağmen GTA San Andreas neden hala birçok kişi tarafından seviliyor ve oynanıyor? Bu oyunu hala oynanabilir kılan özellikler nedir? Sizce bu oyun gerçekten efsane mi yoksa abartılan bir balon mu? Ayrıca size göre en iyi GTA oyunu mudur? Cevaplarsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1934288

Bana göre en iyi GTA oyunudur. Sonrasında ise VC gelir. Geriye kalan hiçbir GTA oyununu oynayamadım bile çünkü sıkıcılar. Fakat bu 2 GTA oyunu açık dünya ile görevleri harmanladığı için arka planda çok zevk alıyorsun. Özellikle SA oynarken bazen kendimden geçtiğim anlar oldu. Ha bu o oyunları çok çok iyi yapmasa da bence güzel oyunlar. 2023 yılında orijinal SA oynanmaz ama VC oynanabilir. Orijinal SA restart mission modunu kurmazsanız bir tık işkenceye dönebiliyor bir de Rockstar'ın rezil PC portu yüzünden. Sırf bu yüzden Definitive aldım.

Hikayesi bunda büyük rol oynuyor bence çünkü gerçekten efsane bir hikaye ben yıllarca sıkılmadan defalarca kez bitirdim çok güzeldi. Grove street 4 Life.

Hikaye güzel olsa da grove kısımları haricinde pek ilgimi çekemedi benim. Grove kısımlarında ise fena derecede zevk aldım. Özellikle
big smoke ihanet etmeden önce oyundan aldığım zevk bambaşkaydı.

Ben de şu aralar çok oynuyorum ve GTA'lardan pek haz etmememe rağmen bu oyunda beni içine çeken bir sürü şey var. Bence bunun sebebi oyunun açık dünyası gezmeye değer, yapılacak bir sürü aktivite var ve görevler sizi kendisini yaptırtmak için dürtüyor.

Kesinlikle katılıyorum. GTA 4 ve 5 oyunlarına katlanamamış 3.oyunu ilk 1 saatinde bırakmış Rockstar oyunlarından pek haz etmeyen beni bile içine çekti bu oyun.

Hikaye güzel olsa da grove kısımları haricinde pek ilgimi çekemedi benim. Grove kısımlarında ise fena derecede zevk aldım.
Grove Street görevleri nedense bana da çok zevkli geliyordu. Sweet, Big Smoke ve Ryder gibi karakterler bana en çok ilgi çekici gelen karakterlerdi. Keşke bu karakterlerle daha fazla görevler ekleselerdi.
Şehirden ayrıldıktan beri oyunun son çeyreğine kadar gözükmüyorlar ki Ryder karakteri de oyunun ortalarında çok basit bir şekilde ölüp harcandı.

Son düzenleme:
Grove street görevleri nedense bana da çok zevkli geliyordu. Sweet, big smoke ve ryder gibi karakterler bana en çok ilgi çekici gelen karakterlerdi. Keşke bu karakterlerle daha fazla görevler ekleselerdi.
şehirden ayrıldıktan beri oyunun son çeyreğine kadar gözükmüyorlar ki ryder karakteri de oyunun ortalarında çok basit bir şekilde ölüp harcandı.

ondan sonraki tüm görevler bence boştu. Bir günde Drive-thru görevinden Green sabre görevine kadar ilerlediğimi sonrasında ise o karakterler olmadığı için günde 1 görev yaparak ilerlediğimi hatırlıyorum. Vallahi Definitive Edition'u silip nostalji olarak tekrar eski sürümü oynayasım geldi ha

Spoiler içeriyor.

Bu arada hocam şu an
san fierro bölgesindeyim ryder ile uyuşturucu ticareti yapan adamn fotoğraflarını çektiğimiz kısımdayım Definitive versiyonunda. Sizce orijinale mi döneyim Definitive versiyonundan devam mı edeyim? 600 lira vermiştim Definitive versiyonuna VC oynamak için SA olunca onu da oynayayım bari diyerek dalmıştım ama pek beklentilerimi karşılamadı grafik tarzı olsun [eski oyunun eski, pis atmosferi varken yeni versiyonda her taraf rengarenk ondan bahsediyorum bu vice city oyununda göze batmasa da san andreas oyununda göze çok pis batıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı