GTA San Andreas Definitive Edition çalışmıyor

S21 kullanmama rağmen bende bile kasıyor San Andreas Definitive Edition. İşin kötü yanı PC'de zaten iyi olmayan grafikleri iyice kısmışlar. Resolution ayarını en yükseğe çekince bile kötü gözüküyor oyun.
İşlemciniz exynos mu? Bende SD888 S21FE var. Şimdi deneyeceğim 300MB kaldı.

Evet hocam, Exynos işlemci var benim cihazda.
Hocam şimdi açtım oyunu. Bende SD888 var ve çözünürlüğü sona çekip oyuna daldım. Hiç kasma yok bende. Sadece arabayla son gaz gidince arada saliselik drop giriyor. Optimizasyon bi tık kötü ama bende genel olarak FPS sabit. Grafikler mobil oyun için güzel. Ben beğendim. Minibüs yolculuklarımda, okula gidip gelirken çıkartır oynarım.

Hocam şimdi açtım oyunu. Bende SD888 var ve çözünürlüğü sona çekip oyuna daldım. Hiç kasma yok bende. Sadece arabayla son gaz gidince arada saliselik drop giriyor. Optimizasyon bi tık kötü ama bende genel olarak FPS sabit. Grafikler mobil oyun için güzel. Ben beğendim. Minibüs yolculuklarımda, okula gidip gelirken çıkartır oynarım.
Siz böyle deyince bir tekrar girip deneyim dedim ve 2. girişimde bende de daha iyi çalışmaya başladı. Dediğiniz gibi bende de anlık takılmalar yaşanıyor. Cihaz araçla hız yapınca uzaktaki nesneleri yüklemekte zorlandığı için saniyelik takılıyor fakat problem değil. Görüntü konusunda PC versiyonlarını %100 yapmıştım. Muhtemelen onlara çok alıştığım için resolution ayarı en yüksekte olmasına rağmen kötü gözüküyor bende.

Siz böyle deyince bir tekrar girip deneyim dedim ve 2. girişimde bende de daha iyi çalışmaya başladı. Dediğiniz gibi bende de anlık takılmalar yaşanıyor. Cihaz araçla hız yapınca uzaktaki nesneleri yüklemekte zorlandığı için saniyelik takılıyor fakat problem değil. Görüntü konusunda PC versiyonlarını %100 yapmıştım. Muhtemelen onlara çok alıştığım için resolution ayarı en yüksekte olmasına rağmen kötü gözüküyor bende.
Evet bende PC versiyonunda grafikleri fulleyip oynamıştım. PC'de grafikler çok daha iyi. Ayrıca mobilde gölge ayarı, ışıklandırma ayarı gibi ayarlar yok. Uğraşmamışlar ayarlar kısmı için. Oyunun parlaklığını fulleyip oynamanı tavsiye ederim öyle daha canlı gözüküyor. Yalnız bendeki cihaz çok hızlı ısındı ve haliyle FPS'te laglanmalar oldu. Yani çok harika performans aldığım söylenemez. 8 gen 1 veya 8 Gen 2 işlemcilerde çok daha stabil çalışacaktır. Ayrıca güncelleme alır zamanla. Umarım modcular 60FPS desteği getirir çünkü 120Hz ekranda 30FPS oynamak işkence.

Uğraşmamışlar ayarlar kısmı için.
Oyunda uzak çizim mesafesi ayarı bile yok. Bizim cihazların yorulması ve araçla hız yapınca donması da bu yüzden aslında. Cihaz gücü yetmeyecek kadar fazla cismi yüklemeye çalışıyor. Bu açıdan bakınca Android 14 alan cihazların bu oyunu indirememesi normal.

Oyunda uzak çizim mesafesi ayarı bile yok. Bizim cihazların yorulması ve araçla hız yapınca donması da bu yüzden aslında. Cihaz gücü yetmeyecek kadar fazla cismi yüklemeye çalışıyor. Bu açıdan bakınca Android 14 alan cihazların bu oyunu indirememesi normal.
En azından gölgeleri kapatabilsek güzel olurmuş. Cihazı baya yoruyor.

En azından gölgeleri kapatabilsek güzel olurmuş. Cihazı baya yoruyor.
Yukarıdaki mesajda da dediğiniz gibi yolculuk esnasında açılıp vakit geçirmelik akar gider ama hikâyeyi iyi şekilde takip edeyim veya hafta sonu oturup oyuna saatlerimi gömeyim dendiğinde S23 gibi cihazlar ancak kurtarır bu oyunu.

Dostum bence verilen mesaj gayet net. Cihazın bu uygulamayı kaldırabilecek yeterli özelliklere sahip değil ki, yayınlayanlar bu cihazda çalışamaz diye işaretlemiş. Ne yapabilirsin ki? Mesela cihazı değiştirebilirsin.
Hayır abi ben 13T Pro kullanıyorum bende de aynı sorun var uygulamadan kaynaklı

Geri
Yukarı