GTA San Andreas orijinal vs Definitive Edition versiyonu

exequel10

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle selam. Sizce GTA San Andreas mı yoksa Definitive Edition olan mı? Şimdi düşününce Definitive Edition'ın grafikleri daha güzel, oynanışı değişmiş ve hoş duruyor. Öbür tarafta da çocukluğumun efsane oyunu olan GTA San Andreas'ın sıradan versiyonu var. Şimdi ben kararsız kaldım bu 2 oyun arasında, sizce hangisini indirmem daha iyi olur? GTA San Andreas Steam'de mevcut bende ama Defintive Edition'ı hala almadım. Sizce alınır mı? Veya oynanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle SA Definitive Edition almanı önermem sebebi ise oynanışa artı koymamışlar animasyonlarda yenilik hatırladığım kadarıyla yoktu kontroller yine orijinal SA'nın kontrolleri
Üç artısı artısı tek var (üçüncüsüne de artı demeye gerek bile yok):
1-) GTA V'deki gibi işaret koyduğunyere radarla gidebilmen (modu var)
2-) Oyun içi checkpoint (modu var)
3-) Yenilenmek istenmiş ama pek de yenilenmemiş grafikler (bazı yerlerde texture bozuk ana görevde bir köprüden gitmek istersen hitbox olarak köprü var ama texture olarak yok)
İnternette hâlihazırda zaten San Andreas grafik modları var sana tavsiyem onlar
Edit: Baktım köprü olayını düzeltmişler (düzeltmeye çalışmışlar)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Size şöyle anlatayım. Bu trilogy remastered adlı pakete 530 lira vermek bana çok saçma geliyor. Buglardan geçilmiyordu ilk çıktığı zaman. Hatta bu paket çıktıktan 3 gün sonra kaldırıldı. Parasını veren sinirlenmekte sonuna kadar haklıydı. Bana göre bu remastered paket alınmaz. Rockstar ne yapmaya çalıştı ben anlamıyorum gerçekten. Orjinal olan oyunlarda olan detaylar Remastered'larda yok. Size tavsiyem orjinal oyuna mod kurmanız. Download | D.E.P bu siteden tek paket halinde indirip indirdiğiniz dosyanın içindekleri oyunun dosyasının içine atarak kurulumu bu kadar kolay oluyor. Orjinal oyunda olan çoğu hatayı düzeltir ve oynayışı biraz daha geliştirir. Hatta Trilogy Remastered'lara bile fix paketi yapmışlar. Ben orjinal oyunu modlayıp oynamaktan yanayım.

Orijinal oyunu DEF'e yakın bir seviyeye çıkartabilirsin. Tabii grafik optimizasyonu olarak DEF orijinal oyunun ENB modlarından her türlü optimizasyon olarak daha iyi. Sonuçta oyun motoru değişiyor. ENB modlarında üstelik grafik hataları, gölgeler, karakter modellemelerinde hatalar, oyunda çökmeler... vs. bu tarz şeyler nadirde olsa yaşayabiliyorsun.
ENB illa kullanacaksan modlamaları çok iyi yapman gerekiyor mesela ben oyunu modlarla 18 GB'a kadar çıkarmıştım ve çok iyi olmuştu. Bu tarz şeyler uğraştırıcı geliyorsa DEF oynayabilirsin kontrolleri biraz kötü onu söyleyim.
Ayrıca orijinal oyun için DEF Project diye bir şey var o da hazır olarak neredeyse tüm her şeyi değiştiriyor o da denenebilir tabii ama ben önermiyorum çünkü modlar güncellenmiyor çoğu şey eksik ve o mobil arayüzü hoşuma gitmiyor.

Görüntüler ben çekmiştim. (ENB'siz halleri.)

1661361366345.png
1661361345577.png

Son düzenleme:
Eklemek istediğim bir şey daha var herkes GTA 3'teki yağmur efektinden şikayetçiydi Rockstar'dan önce modderlar düzeltti o hatayı
Şu an orijinaldeki yağmur efekti hâlâ var mı bilmiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı