GTA Trilogy neden bu kadar kötü?

2 tane oyununu oynayıp "Rockstar'dan bu beklenmezdi" diyenlere şaşırıyorum. Adamların 50'den fazla oyunu var en az yarısı hatalı, bug dolu ve optimizasyon özürlüsü.
Hocam Rockstarın 48 tane çıkardığı iş var. Ve bunun çok büyük çoğunluğu hepimizin bildiği oynadığı oyunlar. Geri kalanlar ya kıytırık PS2 oyunları yada oyunların ek paketleri. Bence birazcık ucundan abarttınız. Optimizasyon konusunda haklısınız ama ona bir şey diyemem.

Abartmasak mı? 😀 Ne 100 oyunu var ne de yarısı hatalı.

Doğru 50 civarıydı pardon. Bunların sonradan satın aldıkları stüdyoları katmamak lazım Max Payne 1-2 gibi. Hatalılardan, düzeltilmeyenlerden sayarsam;

GTA IV
Manhunt 1
Manhunt 2
Monster Truck Madness
Midnight Club III
Midnight Club: Los Angeles
RDR1

Şimdilik aklıma gelenler. RDR2'nin ilk PC halini de unutmamak lazım düzeltilene kadar 1 sene boyunca RTX 2080 sistemler bile yerlerde sürünüyordu.

Hocam Rockstarın 48 tane çıkardığı iş var. Ve bunun çok büyük çoğunluğu hepimizin bildiği oynadığı oyunlar. Geri kalanlar ya kıytırık PS2 oyunları yada oyunların ek paketleri. Bence birazcık ucundan abarttınız.

Rockstar önceliğini konsollara veren bir firmadır. PC oyunculuğunu eskiden beri desteklemez. Bu nedenle genel olarak ele almak lazım.

Keşke bu çıkmasaydıda 1 2 yıl sonra 3 oyuna da Mafia 1 gibi bir remake gelseydi o çok iyi olurdu.
Oyunu gördüğüm zaman büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Remastered hiç Rockstar'a yakışır değildi.

Zaten Rockstar ilk defa Remastered yapıyor bu işlerde amatör bir şirket.

Keşke bu çıkmasaydıda 1 2 yıl sonra 3 oyuna da Mafia 1 gibi bir remake gelseydi o çok iyi olurdu.

Zaten Rockstar ilk defa Remastered yapıyor bu işlerde amatör bir şirket.
Hocam remasteredın amatörlüğü mü olur? Hadi remake olsa neyse de remastered bu. Fizikleri düzeltecekler. Eskiden oyunda olan saçma şeyleri kaldıracaklar. Nişan sistemini değiştirecekler biraz cilalayıp sunacaklar. Adamlar 3 iq değilse yaptıkları o mükemmel işlerden çok daha kolay olan bir şeyi yapabilirler.

Hocam remasteredın amatörlüğü mü olur? Hadi remake olsa neyse de remastered bu. Fizikleri düzeltecekler. Eskiden oyunda olan saçma şeyleri kaldıracaklar. Nişan sistemini değiştirecekler biraz cilalayıp sunacaklar. Adamlar 3 iq değilse yaptıkları o mükemmel işlerden çok daha kolay olan bir şeyi yapabilirler.

Genel olarak bir olumlu bir olumsuz taraf var. Olumlu olan dinozor çağından kalma bir oyunu güncel donanımlar ve işletim sistemleri için stabil bir remaster yapmak zor iştir, GTA V yapılsa daha kolay olurdu. Bu açıdan hakkını vermek lazım. Olumsuz olan kısım ise dinozor çağından kalma oyunlara remaster yapılmaz ne yeni nesli tatmin edersin, ne de bu oyunları ilk çıktığında oynamış noltalji sevenleri. Rockstar gibi büyük bir firmaysan 5 sene öncesinden bunun temelini atıp, bir stüdyonu remake için hazırlayacaktın.

Bu üçlemeyi Grove Street Games'e emanet etmekle hata yaptı bence Rockstar. Gelen tepkiler olumsuz olunca ve ellerinde patlayınca umarım akılları başlarına gelir.

Rockstar kalitesine yakıştıramıyorum ben açıkcası bu oyunları. GTA 6'da RDR 2 grafiklerinin üstüne ne ekleyebilirler diye düşünürken bu şekilde Trilogy paketini yayınlamaları bence rezillik.

Bir de utanmadan 500₺ ücret belirliyorlar. Halbuki olması gereken atıyorum trilogy olmayan GTA 20₺ trilogy 40-50₺ olsun. Hala karakterler saçma bir şekilde yola atlıyorlar araçlarda gereksiz süratle gidiyor.

Hocam 500₺ olmasının Rockstar'ın sorunu olduğunu düşünmüyorum. Türkiye'deki ekonominin sorunudur bence.

Geri
Yukarı