GTA V Ani Takılmalar Ve %100 CPU Kullanımı

O zaman ben işlemciye overclock yapmayı deneyim stok fanla bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum çünkü GTA 5'te %100'ken maximum 53 dereceye çıkıyor zaten bende 3.3 ghz den 3.6 ya çıkartmayı düşünüyorum kasanın soğutması çok iyi tam 3 tane fan var sizce stok fan 0.3 ghz arttırmama yeterli olur mu?

O zaman ben işlemciye overclock yapmayı deneyim stok fanla bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum çünkü GTA 5'te %100'ken maximum 53 dereceye çıkıyor zaten bende 3.3 ghz den 3.6 ya çıkartmayı düşünüyorum kasanın soğutması çok iyi tam 3 tane fan var sizce stok fan 0.3 ghz arttırmama yeterli olur mu?
i3 3220'ye OC yapılabiliyor mu?

PSU yetersizliğinden kaynaklanıyor büyük bir ihtimalle. Ekran kartı clock larını sıfırlayıp bir de öyle deneyin. Denedikten sonra da işlemci değerlerini yazın lütfen.

PSU yetersizliğinden kaynaklanıyor büyük bir ihtimalle. Ekran kartı clock larını sıfırlayıp bir de öyle deneyin. Denedikten sonra da işlemci değerlerini yazın lütfen.
80 Plus 600W Güç Kaynağı Var Ne Yetersizliği :))

İ3 4160 da bile CPU kullanımı %80 90 lara kadar dayanıyor senin işleminde böyle bbir şey olması normal.
O zaman g3258 işlemcide nasıl %50 lerde oluyor?

Oyuna girerken bütün uygulamaları kapatın. İnternet sayfaları dahil. Çözünürlüğünüz nedir ?

Oyuna girerken bütün uygulamaları kapatın. İnternet sayfaları dahil. Çözünürlüğünüz nedir ?
Oyuna girerken Msi Afterburner dan başka bir program kalmıyor ve CPU Kullanımı %0'dan %1 bile olmuyor. Çözünürlük 1920x1080. Ekran Kartı Powercolor R7 265 OC İşlemci i3 3220.

Powercolor r7 265 ekran kartıma overclock yaptım ve çok başarılı sonuçlar elde ettim fakat bu sefer işlemci zorlanmaya başladı. GTA 5 de %100 cpu kullanımı oldu. GTA 5 de çok iyi fps alıyorum fakat cpu kullanımı %100 olduğundan ani takılmalar oluyor. (fps düşüşü değil) bu çok önemli değil fakat beni rahatsız eden şey %100 cpu kullanımı olması. Sizce işlemciye overclock yapsam 3.3 ghz den 3.6 ghz ye çıkarsam bu sorun çözülür mü ? RAM konusunda bir sıkıntı yok 8 gb, ram'den kaynaklandığını zannetmiyorum. Bu arada işlemci modeli i3 3220 3.30 ghz.

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Msi afterburner programını açıyorsun, Bilgi ekranı>> daha fazla >> açılan pencerede framerate limit'i 30 veya 31 yapıyorsun. Bu işlem işlemcinin gereksiz fps vermemesi için kullanımını azaltır. Sonra oyun içinde msaa ayarını x2 veya x4'e kadar açıp oyunun tadını çıkarıyosun. Msaa ekran kartına yük bindirip işlemcinin yükünü azaltıyor. G3258'imde bu işlem işe yaradı, belki seninkinde de işe yarar.

Msi afterburner programını açıyorsun, Bilgi ekranı>> daha fazla >> açılan pencerede framerate limit'i 30 veya 31 yapıyorsun. Bu işlem işlemcinin gereksiz fps vermemesi için kullanımını azaltır. Sonra oyun içinde msaa ayarını x2 veya x4'e kadar açıp oyunun tadını çıkarıyosun. Msaa ekran kartına yük bindirip işlemcinin yükünü azaltıyor. G3258'imde bu işlem işe yaradı, belki seninkinde de işe yarar.
İşlemci kullanımı %95-100 , Ekran kartı kullanımı %85-%86'larda. 40-50 fps alıyorum fakat mesela ev içinde adamı sağa doğru çevirirken ya da bu işlemi sokakta yaparken bi yavaşlama oluyor dediğinizi deneyeceğim fakat ekran kartımın x4 te açacağını pek zannetmiyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı