GTA V Oyun Esnasında %100 Disk ve Ani FPS Düşüşleri

Emresx34

Hectopat
Daha fazla  
Herkeze merhaba,

Başlıkta da belirttiğim gibi GTA V'de oyun esnasında araba sürerken, polislerden kaçarken veya çatışma esnasında disk kullanımı %100 oluyor çok büyük FPS düşüşleri yaşanıyor (50-60 FPS'den 10-20'ye) . Biraz araştırma yaptım sistemleri benimkinden kat kat iyi olan kişilerde bile bu sorun görünüyor nedeni nedir? Herhangi bir fikriniz var mı?
Olmadı son çare olarak format atıcam o kadar oyunu indirdik pek canım format atmak istemiyor. :(

Sistemim:
Intel Core i5-4570 3.20 Ghz İşlemci
4 GB RAM
AMD Radeon HD 6570 2 GB 128 bit Ekran kartı

Not: Ekran kartı driverını güncelledim. Ayarlar en düşükte.

Bellek yetmediği zaman HDD droplar oluşur. 4 GB bellek günümüzde zaten yetersizken GTA 5 gibi bir oyunu 4 GB bellek ile oynatmaya çalışıyorsunuz. Bu arada dikkat ediyorumda FPS düşüşleri yaşayan insanların çoğunda 4 GB bellek var.

Biraz araştırma yaptım bu durumun sistemle alakası yok dediğim gibi RAM'i 8 GB Ekran kartı GTX 770 olan kişilerde de bu durum görülüyor.

Tabikide alakası var. Örneğin Titan X + 8GB belleğe sahip birisi var diyelim. Bir yandan HD 6570 ve 4GB belleğe sahip birisi. Titan X sahibi daha fazla performans alır çünkü ekran kartı ve belleği daha yeterli. Ekran kartından ve bellekten kaynaklanıyor.

Ben tamamıyla alakası yok demiyorum normal oyun esnasında o FPS düşüşleri başlamadan 30 FPS ile oynuyosam Titan X + 8 GB RAM a sahip adam Highda 60 FPS alıyor olabilir. Benim şu anki sorunum normal oyun esnasındaki kasmalar değil. Şu anki sorun belli bir süre sonra gerçekleşen ani FPS düşüşleri bu durum o Titan X + 8 GB RAM'a sahip kişiler içinde geçerli. Eğer rockstar games forumlarını araştırırsan bu sorunu yaşıyan tonlarca insanla karşılaşabilirsin ki çoğunun sistemleri benimkinden kat kat iyi.

Tanıdığın birinden 4 GB bellek bulup takmalısın kardeşim. HDD drop yapıyorsa bir oyuna ya textureler çok kalitelidir, sen ayarları köklemişsindir ve HDD çok kaliteli değilse bu baskıya dayanamaz. Bir diğer ihtimal ise bellek yetersiz gelir ve HDD'ye yüklenmeye başlar. Sonuç olarak elinde yine HDD droplar kalır.

Bellek almayi planliyordumda hep şimdi lazim değil falan diye geçistiriyordum. Napalim format atıcam olmadı 4 GB lık bi tane alırız.

Sorunu çözdüm DDU kullanarak driverlari temizledim sonra amd catalyst 15.4 indirdim. Artik 30 FPS'in altina düşmüyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı