GTA V ''Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor'' hatası

Ulgoray

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Kaç günlük uğraşın sonucunda GTA V indirdim. Oyunum orijinal Rockstar Games tarafından indirildi. Fakat oyunu her açtığımda aşağıdaki resimdeki gibi bir hata alıyorum. Bilgisayarımın işletim sistemi Windows 8.1. Lütfen yardımcı olun.

Ayrıca oyunu GTAVLauncher.exe üzerinden açtığımda oyunu en baştan indiriyor. GTA5.exe üzerinden açtığımda ''Please run Grand Theft Auto V using PlayGTAV.exe'' diyor. PlayGTAV.exe üzerinden açtığımda ise dediğim aşağıdaki hatayı alıyorum.

Adsız.jpg

@MF @Recep Baltaş @son_goku @samet67671

Oyunu bodoslama D sürücünüe atmışsın. Öyle bir dünya yok. Oyunu D:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V klasörüne kuracaksın. Ayrıca PlayGTAV dosyası bilmiyorum dikkat ettin mi ama 0 KB. Yani bozuk inmiş. Boyutu şöyle olacak: 9,00 MB (9.440.648 bayt).

Hocam oyun kendisi oraya attı. Hatta SSD'ye bile atmadı. Direk D sürücüsüne attı. Eve gidince dediklerinizi yapacağım. Fakat o dosyayı nereden bulacağım bilmiyorum.

@Recep Baltaş Hocam sorun PlayGTAV.exe dosyasındaymış. Dediğiniz gibi sanırım bozuk inmiş. Rockstar Games'in destek bölümünde birisi paylaşmış oradan indirdim. Fakat sizin dediğiniz gibi D:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V atınca oyun yeniden inmeye başlıyor. Hemde D sürücüsüne klasör bile açmadan. Şu an sorunsuz çalışıyor hocam. Link paylaşmak yasak diye link vermek istemedim.

Son düzenleme:
  • Yeni bir yönetici hesabı oluşturun. SmartScreen'i kapatın.
  • Windows Tuşu + S tuşlarına basın ve akıllı ekrana girin.
  • Sonuçlar listesinden SmartScreen ayarlarını değiştir'i seçin.
  • Güvenlik bölümüne gidin ve Windows SmartScreen'i bulun.
  • Ayarları değiştir'i tıklayın ve Hiçbir şey yapma (Windows SmartScreen'i kapat)'ı seçin.
  • Değişiklikleri kaydetmek için Tamam'ı tıklayın.
  • Çalıştırmaya çalıştığınız .exe dosyasının bir kopyasını oluşturun ve tekrar deneyin.
Fix: 'This app can’t run on your PC' on Windows 10

Diğer önerilerin bu sorunla alakası olmadığını düşünüyorum.

O yüzden maddelemeye gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı