GTA V düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

Yonaen

Centipat
Arkadaşlar ne kadar araştırsam da bir çözüm bulamadım son olarak da buraya yazmak istedim. GTA V'de ayarları ne kadar değiştirirsem değiştireyim FPS oynamıyor. 50-60FPS arası gidiyor. Yüksek ayarlarda %60-%70 GPU kullanımı, düşük ayarlarda %30-%40 GPU kullanımı oluyor ama FPS değişmiyor. Sürekli 50-60 FPS arası oynuyorum. Darboğaz yok CPU kullanımı genelde %60'larda. Tüm Driver'lar ve Windows güncel.
1060 6 GB.
i7 7700HQ.
16 GB RAM.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kaç aydır çözümünü arıyorum ama bulamıyorum.
Not: NVIDIA denetim masasından her şeyi yüksek performansa ayarladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pardon cihazında 2 ekran kartı olabilir böyle oyun bilgisayarlarında 2. bir ekran kartı oluyor ve bazen-genelde Intel- asıl oyunda çalışması gereken NVIDIA 1060'a geçmiyor bunun için NVIDIA denetim masasından GTA V iyüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak değiştirmelisin.
Her şeyi yüksek performansa ayarlasan bile olmayabiliyor uygulamaları ayrı ayrı yapmalısın.

Oyun orijinal mi?
oyun orijinal steam üzerinden aldım
VSync açık olabilir mi?
VSync açık değil
Pardon cihazında 2 ekran kartı olabilir böyle oyun bilgisayarlarında 2. bir ekran kartı oluyor ve bazen-genelde Intel- asıl oyunda çalışması gereken NVIDIA 1060'a geçmiyor bunun için NVIDIA denetim masasından GTA V iyüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak değiştirmelisin.
Her şeyi yüksek performansa ayarlasan bile olmayabiliyor uygulamaları ayrı ayrı yapmalısın.
NVIDIA denetim masasından yapılması gereken tüm ayarları yaptım her yerde 1060 seçili. Zaten entegre bir grafik işlemcinin GTA V de yüksek ayarlarda 40-50 fps alması zor bir şey. MSI Afterburner ile takip ettim 1060 ekran kartını kullanıyor.
Dizüstü mü masaüstü mü kullanıyorsun?
Laptop kullanıyorum. i7 7700hq mobil işlemci olduğu için yazmaya gerek duymadım.
Düşük ayarlarda yüksek FPS oynamak istiyorum fakat ekran kartını tam olarak kullanmadığı için oynayamıyorum. Fanlar bile neredeyse çalışmıyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ne kadar araştırsam da bir çözüm bulamadım son olarak da buraya yazmak istedim. GTA V'de ayarları ne kadar değiştirirsem değiştireyim FPS oynamıyor. 50-60FPS arası gidiyor. Yüksek ayarlarda %60-%70 GPU kullanımı, düşük ayarlarda %30-%40 GPU kullanımı oluyor ama FPS değişmiyor. Sürekli 50-60 FPS arası oynuyorum. Darboğaz yok CPU kullanımı genelde %60'larda. Tüm Driver'lar ve Windows güncel.
1060 6 GB.
i7 7700HQ.
16 GB RAM.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kaç aydır çözümünü arıyorum ama bulamıyorum.
Not: NVIDIA denetim masasından her şeyi yüksek performansa ayarladım.

Ayarlarını biraz yukselt GPU kullanımı ve CPU kullanımı yukselcektir. Şöyle diyeyim GTA'da bir ayarı yukselt sonra bak bakalım kullanım arttımı deneme yoluyla yap sonra işlemcin ve ekran kartının kullanımı %80'lerde olunca sorun çözülmüş olacaktır hani darboğaz gitsin diye ayarları yukseltiriz ya o taktiki uygula kulanımlar artacaktır ama kullanımlar %80 çok fazla aşmasın aşarsa eğer ekran kartının ömrünü kısaltırsın işlemcide aynı şekilde.

Grafik ve çözünürlüğü arttırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı