GTA V ekran kartını kullanmıyor

Berat Karakulak

Decapat
Selam, bende Monster Abra A5 v16.6 modelinden var. Öncesinde GTA 5 oynarken sıkıntı yaratmıyordu sonra silmiştim şimdi de ise ekran kartını kullanmıyor. NVIDIA Denetim Masası'ndan yüksek performans seçmeme rağmen 40-50 FPS alıyorum çözümü nedir?

İlk önce NVIDIA Denetim Masası'ndan GTA V için ayarlarınız kalite modunda olsun eşyönsüz süzme kapalı durumda olsun ve GTA V oynayacağınız zaman bilgisayarınızın şarja bağlı kalması gerekir güç seçeneklerinden nihai performans ya da yüksek performans modunun açık olduğundan emin olun bunlarda işe yaramaz ise dosya gezgininden belgeler-Rockstar Games-GTA V-setting.xml adımlarını takip edin settings.xml dosyasında birkere sol tık ardından sağ tık yapıp düzenleye basın ardından en altta <videocarddescription>...</videocarddescription>... Yazan yerde oyun için kullandığınız ekran kartının modelidir eğer ekran kartınnızın modeli yazmıyorsa Denetim Masası'ndan aygıt yöneticisini açın ve aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcısına basın hangi ekran kartı ile çalıştırmak istiyorsanız onu seçin ve çift tıklayın ayrıntılar kısmından değer yazan yerin altındaki ekran kartı modelinizi kopyalayın ve yeniden settings.xml dosyasını açın bu kısımda en altta belirtmiş olduğum kısma <videocarddescription> yazan yerdeki ekran kartı modelini silin aygıt yöneticisinden kopyalamış olduğunuz ekran kartı modelini yapıştırın ve kaydet dedikten sonra oyuna girebilirsiniz laptoplarda hız aşırtma tavsiye etmiyorum iyi oyunlar dilerim.
i5-10200h 8 GB RAM 2933 MHz GTX 1650 Ti.

Team wiawer kullanıyor musunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı