GTA V ERR_GFX_D3D_INIT hatası işlemciden kaynaklı mı?

Oywle

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 3. nesil i5 3470 bir işlemci aldı bundan 5 gün önce işlemcimi bilgisayara taktım GTA V oynamak için oyuna girdim ve bir süre sonra ERR_GFX_D3D_INIT hatası aldım. Ben ilk önce bunun ekran kartından kaynaklandıgını düşündüm bilgisayarı sıfırladım temiz kurulum yaptım. Yine de faydasını göremedim GTA 5'i iki kere sildim yükledim internetlerde araştırdım buldugum sonucları denedim ve sonuc yine aynı bu gün aklıma geldi eski işlemcim kasadaki işlemciyi cıkarttım eski işlemcimi taktım o hatayı almıyorum artık. Demek istedigim işlemciyi 2. el almıştım geri gönderebilirim. Aldıgım kişi gönder işlemciyi paranı atarım dedi. Zaten adam güvenilir. İlk işlemciyi şehir dışından gönderdi bana ben bilgisayarıma taktım bilgisayarın acıldıgını görünce parasını yolladım. Adamın ya da işlemciyi göndermeyip bir çözümü var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar 3. nesil i5 3470 bir işlemci aldı bundan 5 gün önce İşlemcimi bilgisayara taktım GTA V oynamak için oyuna girdim ve bir süre sonra ERR_GFX_D3D_INIT hatası aldım. Ben ilk önce bunun ekran kartından kaynaklandıgını düşündüm bilgisayarı sıfırladım temiz kurulum yaptım. Yine de faydasını göremedim GTA 5'i iki kere sildim yükledim internetlerde araştırdım buldugum sonucları denedim ve sonuc yine aynı bu gün aklıma geldi eski işlemcim kasadaki işlemciyi cıkarttım eski İşlemcimi taktım o hatayı almıyorum artık. Demek istedigim işlemciyi 2. el almıştım geri gönderebilirim. Aldıgım kişi gönder işlemciyi paranı atarım dedi. Zaten adam güvenilir. İlk işlemciyi şehir dışından gönderdi bana ben bilgisayarıma taktım bilgisayarın acıldıgını görünce parasını yolladım. Adamın ya da işlemciyi göndermeyip bir çözümü var mıdır acaba?

Hayır sorun ekran kartından kaynaklı.

• Belgelerim’e girin.
  • Rockstar Games Klasörüne girin.
  • Ve Gta V klasörüne girin.
  • Buradan settings dosyasını not defteri ile açın.
  • DX_Version Değerini 2 ise 1 yapın 1 ise de 0 olarak değiştirin.
  • Dosyayı kaydedip çıkın. Sonrasında dosyaya sağ tıklayıp özelliklere girin ve sal okunur’u işaretleyip çıkın.

Bunu bir dener misiniz? Ayrıca Ekran kartınız nedir?

• Belgelerim'e girin.
  • Rockstar Games Klasörüne girin.
  • Ve GTA V klasörüne girin.
  • Buradan settings dosyasını not defteri ile açın.
  • DX_Version Değerini 2 ise 1 yapın 1 ise de 0 olarak değiştirin.
  • Dosyayı kaydedip çıkın. Sonrasında dosyaya sağ tıklayıp özelliklere girin ve sal Okunur'u işaretleyip çıkın.

Bunu bir dener misiniz? Ayrıca Ekran kartınız nedir?

Merhaba denemiştim bunu olmadı maalesef Ekran kartım GTX 650 Ti Boost 2 GB

Yeni konular

Geri
Yukarı