GTA V kaplama geç yüklenme sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

tolgaahan

Centipat
Daha fazla  
Bir daha konu açmak istedim çünkü denilenleri yapmama rağmen Windows 10'un kendi sıfırlamasıyla sıfırlamama rağmen harita da binalar yok olmaya devam etti ve olmadı. Oyunu harddiskten SSD'ye taşıyorum yine olmuyor aynı, sildim yükledim olmadı ayarları en yükseğe çektim olmadı en düşüğe de çektim kaldırmaz diye yine olmadı. Bilgisayarımı alalı 1 sene olmadı ve 3 4 aydan beri bu sorunu yaşamaya başladım. Rockstar Games desteğe yazıyorum cevap vermiyorlar. Görev yöneticisinden öncelik ayarlayıp yüksek yaptım olmadı v-ysnc kapadım olmadı açtım yine olmadı. Ekran kartı Driver'ini DDU ile sildim baştan yükledim olmadı. MSI'ın Gaming yazılımlarını kullanıyorum yine yaramıyor. Ekran kartı kullanımı hep düşük her şeyi yaptım yaramadı. Oyundan anlayan bir arkadaşım abim varsa yardım edebilir mi oyunumu oynayamaz oldum.
Sistem:
MSI Gaming GTX1650 4G.
i3 8100 3.6 GHz.
8 GB RAM 2400HMZ.
1TB harddisk.
240 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde bu sorun RAM+CPU kaynaklı oluyor, ama sizde ikisi de yeterli. Çözüleceğini bilmiyorum ama birkaç şey denemenizde fayda var.
1. Driver Booster ile sürücüleri güncelleyin.
2. oyun dosyalarını doğrulayın.
3. oyun içi texture ve birkaç grafik ayarını Very High + Ultra yapın.
4. gölge ayarları ve CPU ile alakalı ayarları kısın. (Örnek population density + population variety)
5. oyun içi çözünürlüğü monitörünüzün desteklediği son çözünürlüğe çekin.
6. eğer monitörünüz 768P ise ve DSR destekliyorsa NVIDIA ayarlarından DSR özelliğini açıp deneyin.
7. 6 madde olmazsa oyun içi Advanced Graphics bölümünde tüm ayarları kısıp 'frame scaling mode' ayarını yükseltin.

Benzer bir hata yaşamıştım ve şu şekilde çözüme ulaşmıştım görev yöneticisni açınız sonra beni takip ediniz.

Ek Açıklama 2020-05-26 114454.png

İşaretlediğim yere geldikten sonra sizde tahminimce en üste gta.exe olacaktır veya gta5.exe tam ismini hatırlayamadım eğer yoksa bulunuz ve sağ tıklayınız sonra öncelik ayarla akabinde gerçek zamanlı yaparak deneyiniz eğer olmazsa bu dediklerimi yönetici olarak başlatıp deneyiniz ama bunu yaptığınızda Alt+Tab sık sık atmamaya çalışın çünkü işlemci ve RAM öncelik onda olduğu için neredeyse tüm gücünü ona yükliyecek bu da sistemi kararsızlaştırıcak oyun oynarken size bir sıkıntı yaratmaz aksine FPS artışı sağlar bir de bu şekilde deneyiniz.

Genelde bu sorun RAM+CPU kaynaklı oluyor, ama sizde ikisi de yeterli. Çözüleceğini bilmiyorum ama birkaç şey denemenizde fayda var.
1. Driver Booster ile sürücüleri güncelleyin.
2. oyun dosyalarını doğrulayın.
3. oyun içi texture ve birkaç grafik ayarını Very High + Ultra yapın.
4. gölge ayarları ve CPU ile alakalı ayarları kısın. (Örnek population density + population variety)
5. oyun içi çözünürlüğü monitörünüzün desteklediği son çözünürlüğe çekin.
6. eğer monitörünüz 768P ise ve DSR destekliyorsa NVIDIA ayarlarından DSR özelliğini açıp deneyin.
7. 6 madde olmazsa oyun içi Advanced Graphics bölümünde tüm ayarları kısıp 'frame scaling mode' ayarını yükseltin.

Driver Booster'a pek güvenmem ama diğer söylediklerni yapacağım teşekkürler.
Benzer bir hata yaşamıştım ve şu şekilde çözüme ulaşmıştım görev yöneticisni açınız sonra beni takip ediniz.

Eki Görüntüle 573782

İşaretlediğim yere geldikten sonra sizde tahminimce en üste gta.exe olacaktır veya gta5.exe tam ismini hatırlayamadım eğer yoksa bulunuz ve sağ tıklayınız sonra öncelik ayarla akabinde gerçek zamanlı yaparak deneyiniz eğer olmazsa bu dediklerimi yönetici olarak başlatıp deneyiniz ama bunu yaptığınızda Alt+Tab sık sık atmamaya çalışın çünkü işlemci ve RAM öncelik onda olduğu için neredeyse tüm gücünü ona yükliyecek bu da sistemi kararsızlaştırıcak oyun oynarken size bir sıkıntı yaratmaz aksine FPS artışı sağlar bir de bu şekilde deneyiniz.

Bunu çok yaptım ama hiçbir şeye yaramıyor ama yine de teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı