GTA V Online Geç Bağlanma Sorunu

Onur Akgül

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemim şu şekilde:
  • MSI H110M PRO-VD
  • INTEL I5 6420P
  • CRUCIAL 8X2 2133MHZ
  • MSI GTX 1050 Ti AEREO 4G
  • SEAGATE BARRCUDA 1TB 7200 RPM
Ağ akışımda herhangi bir sıkıntı yok, saniyede 4 MB indirme hızım var ve memnunum hızımdan.

Kimi zaman 20 dakikayı buluyor oyuna girmem, kimi zaman 20 dakika sonra ağdan düşüyor, tekrar bağlanmam 5 dakikayı buluyor. Sizce neyden kaynaklı olabilir? Daha önce konu var açılmış fakat, sağlıklı bir bilgi maalesef yok.

Öncelikle sistemim şu şekilde:
  • MSI H110M PRO-VD
  • INTEL I5 6420P
  • CRUCIAL 8X2 2133MHZ
  • MSI GTX 1050 Ti AEREO 4G
  • SEAGATE BARRCUDA 1TB 7200 RPM
Ağ akışımda herhangi bir sıkıntı yok, saniyede 4 MB indirme hızım var ve memnunum hızımdan.

Kimi zaman 20 dakikayı buluyor oyuna girmem, kimi zaman 20 dakika sonra ağdan düşüyor, tekrar bağlanmam 5 dakikayı buluyor. Sizce neyden kaynaklı olabilir? Daha önce konu var açılmış fakat, sağlıklı bir bilgi maalesef yok.

50Mbit internetimle de aynı olayı yaşıyordum. Büyük ihtimalle laptoptan girdiğim için diyeceğim ama senin sisteminde de aynı şey oluyorsa Rockstar'ın serverlar yine çöp olmuş demektir :)

Oyunun dosyalarını Steam'den tarat, bir de modeme reset at belki bir yararı dokunur.​

Edit: Oyuna bağlanırken belli portların güvenlik duvarı, antivirüs programı veya modem üzerinden engellenmesi durumunda da bağlantı problemi oluşabilir. Böyle durum zaten oyun "Restricted NAT" gibi bir uyarı veriyor.​

Son düzenleme:
Rockstar Games GTA gibi büyük bir markayı bünyesinde barındırsa bile; Oyun ve Sunucu optimizasyonu konusunda maalesef vasat bir firmadır.
Arz ve Talep meselesi diye biliriz. GTA oynayanlar şikayet etmedikçe adamlarda olan şeye dokunmuyor.

Yükleme süreleri 2-3 Dakika'ya indirmek için Diske bakım yapabilirsin. Ama genede yükleme ekranları uzun sürecektir.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
Complete Internet Repair ile İnternet Bağlantı Ayar Onarımı

Oyuna girerken Story Mode'a gir, ardından Alt tuşuna basılı tutup fareyi aşağı çekerek Online'a geç. Ben bu yöntemle toplam 3 dakikada giriyorum (Story+Online giriş süresi). Fakat direkt "Online'a gir" dediğimde 15 dk bekleyip sıkılıp Alt+F4 çekmiştim.

Dipnot: Oyun HDD'de kurulu.

Rockstar Games GTA gibi büyük bir markayı bünyesinde barındırsa bile; Oyun ve Sunucu optimizasyonu konusunda maalesef vasat bir firmadır.
Arz ve Talep meselesi diye biliriz. GTA oynayanlar şikayet etmedikçe adamlarda olan şeye dokunmuyor.

Yükleme süreleri 2-3 Dakika'ya indirmek için Diske bakım yapabilirsin. Ama genede yükleme ekranları uzun sürecektir.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
Complete Internet Repair ile İnternet Bağlantı Ayar Onarımı
Deneyeceğim, teşekkürler.
Oyuna girerken Story Mode'a gir, ardından Alt tuşuna basılı tutup fareyi aşağı çekerek Online'a geç. Ben bu yöntemle toplam 3 dakikada giriyorum (Story+Online giriş süresi). Fakat direkt "Online'a gir" dediğimde 15 dk bekleyip sıkılıp Alt+F4 çekmiştim.

Dipnot: Oyun HDD'de kurulu.
Hemen deneyip sonucu paylaşıyorum.
Deneyeceğim, teşekkürler.

Hemen deneyip sonucu paylaşıyorum.
Evet, iyi sonuç. Toplam 5 dakika. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı