GTA V oynuyorsanız Ryzen sistem almayın

İşletim sistemi
Windows 10
Sırf sizde olduğu için milyonlarda AMD sisteme laf atıyorsunuz belli başlı zamanında olmuş olabilir bazı kişilerde sonra güncelleme ile geçmiştir eskiden 1050 Ti ile bende problem yaşıyordum zamanla düzeltmişlerdi daha sorunun AMD oldugundan bile emin değilsiniz hala ısrar ediyorsunuz.

Genel bir sorun olsaydı herkes yaşardı. Sistem seçmezdi.

Ya arkadaşım ben mi anlatamıyorum? AMD GPU ve CPU sistemlerde bu sorun genellikle oluyor herkeste olacak diye bir şey söz konusu değil zaten!

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel bir sorun olsaydı herkes yaşardı. Sistem seçmezdi.
Ya hocam gözünüzü seveyim, bu forumda bile konuşulmuş bu. Şimdi bu konuda herkesin konu sahibine muhalif olmasının sebebi nedir, Konuya yanlış üslup ile girdiği için mi?

Bende de var aynı sorun. Gerçi ben normalde senin düşük dediğin fps ile oynuyorum ama bana yetiyor :D Normalde FPS'im 40-50 civarı iken gece 25'e 22'ye bile düştüğü oluyor. Oyunla mı alakalı acaba. Ben de ayarları düşürmeyi denedim ama geceleri yine düşüyor 25'e kadar.

AMD sistemlerde 1 yıldır FPS sorunu var ipleyen yok para daha önemli olduğu için.

Sorunun çözümü oyunu oynamamak.

aynı sorunu bende yaşıyorum pişman oldum r5 2600 ve rx 570 var pişmanım

Bu sorun GTA V'te özellikle AMD Ryzen CPU'lara has bir durum olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor, hepsi için demiyorum yanlış anlaşılmasın ama çoğunda bu sıkıntı var ve devam ediyor. Yukarıdaki gönderdiğim konuları teker teker açıp incelerseniz hepsinde de benzer bir durumun olduğunu fark edebilirsiniz. R6'da da benim bildiğim kadarıyla gece haritalarında Ryzen'lere özel bir performans kaybı söz konusu değil.

Ya arkadaşım ben mi anlatamıyorum? AMD GPU ve CPU sistemlerde bu sorun genellikle oluyor herkeste olacak diye bir şey söz konusu değil zaten!
O zaman GTA V oynuyorsanız Ryzen sistem almayın diye konu açmayacaksın. 3600 hariç bütün işlemciler kronik sorunlu demeyeceksin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTA5-1.png

GTA5-2.png

Meraktan hikaye kısmında baktım, bende de düşüş oluyor. 100'lere kadar da iniyor bazen. RDR2'de aynı şey söz konusu değil ama.

Belki oyun motoru ile donanım arasındaki basit bir çakışmadan kaynaklıdır. Natural Vision veya VisualV gibi grafik modları kullanılınca sorun çözülebilir.

Belki oyun motoru ile donanım arasındaki basit bir çakışmadan kaynaklıdır. Natural Vision veya VisualV gibi grafik modları kullanılınca sorun çözülebilir.
Evet internette bir mod buldum Ryzen İşlemciler için GTA 5'te gece ışıkları optimizasyonu adında bir mod idi sanırım bu modu kullanınca en azından bir 15-20 fps iyileştiriyor fakat nvidia ekran kartı ile karşılaştırıldığında yine yetersiz kalıyor.

Geri
Yukarı