GTA V PC Kasma Sorunu

kursatygc61

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyuna girdiğimde grafik ayarlarına bakıyorum 2062 üzerinden 1172 MB kullanıyor, orası güzel.
Görev yöneticisine bakıyorum ordan da CPU fazla zorlanmıyor, o da tamam. RAM'e bakıyorum 8 üzerinden 6,8 civarı kullanıyor. Sebep bunlar değilse neden kasıyor bu oyun? 9,10 FPS alıyorum, lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
@kursatygc61

Büyük ihtimalle notebook'dan giriyorsun. Ekran kartın 7xx M den yüksek değilse oynayamazsın kolay kolay. Ayrıntıya girmiyorum.

@omubaba1992

İşlemci yeterli değil üstüne ekran kartı yeterli değil. Bu oyun ikisini de istiyor. FX 8xxx serisi bile sınıfta kaldı.

Fx 8350-Gtx 770 ile çatır çatır oynuyorum. Bence sınıfta kalmış sayılmaz.

@kursatygc61

Büyük ihtimalle notebook'dan giriyorsun. Ekran kartın 7xx M den yüksek değilse oynayamazsın kolay kolay. Ayrıntıya girmiyorum.

@omubaba1992

İşlemci yeterli değil üstüne ekran kartı yeterli değil. Bu oyun ikisini de istiyor. FX 8xxx serisi bile sınıfta kaldı.

Kardesim sende insanlara lutfen yanlis bilgi verme FX'ler catir catir oynatir hatta FX-6100 bile oynatir ama onun ekran karti yetmiyor RAM'i dusuk en az 8 GB olmasi lazim.

Arkadaşlar çözümü açıklıyorum, belgelerimdeki Rockstar Games klasöründeki setting.xml dosyasını açıp ayarları resimde verdiğim şekilde yaparsanız oyundaki kasma sorunu büyük ölçüde çözülmüş olacak yok driver güncelle yok onu yap yok bunu yap olaylarının hepsini denedim hiç biri zerre işime yaramadı ve sonunda sorunu kendi emeğimle çözdüm, nasıl oldu diyosanız oyundaki gölge efektlerini kapatıyoruz ve oyun yağ gibi akıyor :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    43 KB · Görüntüleme: 1.356
arkadaşlar benimde gta 5 kasma sorunum var bilgisayarımın amd r9 280 ekran kartı intel core i7 4790k 4.00 ghz işlemci 16 gb ram olduğu taktirde enfazla 30 fps gördüm çok kasıyor bu nasıl oldu anlamadım lütfen yardımcı olunn !!!

arkadaşlar gta 5 şu sorunu yaşıyorum harita nişan karakter değiştirme gibi şeylerde hiçbirşey görünmüyor nişan simgesi yok haritada hiçbir şey yok lütfen yardım edin

Arkadaşlar evet oyun güzel oynanası bir oyun. Ama sistemlerinizi bilmeden bir yorum yapılamaz. Technopat.net sitesinde bir çok ekran kartıyla oyun test ediliyor. En azından sizinkine yakın ekran kartının videosunu izleyerek ayarlar hakkında bilgi edinebilirisiniz.

Arkadaslar benimde ekran karti Asus gddr5 2gb 256 bit islemci fx 6100 4 gb ram gta5 yuklemeyi dusunuyorm ama watch dogda bile highta saniyelik donmalar oluyor gta5 kaldirmicak diye korkuyorum. Sistemi daha bu pazar aldim.

Arkadaşlar evet oyun güzel oynanası bir oyun. Ama sistemlerinizi bilmeden bir yorum yapılamaz. Technopat.net sitesinde bir çok ekran kartıyla oyun test ediliyor. En azından sizinkine yakın ekran kartının videosunu izleyerek ayarlar hakkında bilgi edinebilirisiniz.

Ya neden bu hata var anlamadım bi yardım etseniz

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı