GTA V RP nasıl yapılır?

Sangal123

Decapat
Daha fazla  
Kendime uygun server bulamadığım için GTA'yı komple sildim bilgisayarımda. Watch Dogs 2 yükledim beğenmedim sildim. FM20 deneyeyim dedim daha taktik seçme kısmında saldım beceremedim pek :D şimdi FiveM girip takılmak istiyorum ama çoğunluk serverler rp. Gözüme bir rp serveri kestirdim veteran diye lakin ilk sorulan soru kaç saat FiveM'in var kaç saat rp deneyimin var. Şimdi genelde bütün serverler bu şekilde işlediği için tecrübe edinemiyorum. Bildiğin Türkiye iş başvurusu gibi yeni üniden mezun olan adamdan 2 yıllık deneyim ister gibi. Ne yapmam lazım nasıl yaparım ne yapacağım bilgim yok ama acayip canım çekti oynamak istiyorum şu an. Özellikle veteran serverinde çünkü yarış ve arabalar üzerine de düşülmüş bir server şu an canlı yayından izliyorum çok hoşuma gitti.

Whitelist istemeyen serverlar var, önce onlara girip bir roleplay döndürmeye çalış hem de /do, /me komutlarınıda öğrenmiş olursun.
Hocam bir ara bir tane rp serverine direk lak diye girdim karakter oluşturmaya çalışıyordum orda dellendim bıraktım. Karakterin sürekli bir yerlerinde bug oluyor kolu gözükmüyor ayak bileği olmuyor falan sinirim bozuldu serverden mi yoksa benden mi kaynaklı anlamadım.

Hocam bir ara bir tane rp serverine direk lak diye girdim karakter oluşturmaya çalışıyordum orda dellendim bıraktım. Karakterin sürekli bir yerlerinde bug oluyor kolu gözükmüyor ayak bileği olmuyor falan sinirim bozuldu serverden mi yoksa benden mi kaynaklı anlamadım.
Kolu 15 yaparsan sıkıntı olmayacaktır. Gövde, tshirt, ayakkabı vs. ikiye ayrılıyor, örnek olarak Gövde 1, kıyafetini değiştirir; Gövde 2 ise rengini. Eğer Gövde 1'i değişirken kıyafetin görünmüyorsa Gövde 2 ye geçip renklerini değiştirirsen kıyafetin yüklenmiş olur. Anlatması çok zor oldu ama umarım anlamışsındır.

Öncelikle rp terimlerini bilmiyorsanız öğrenin Fail RP, Fear RP vs. Sonra bir karakter yaratın hikayesi ile birlikte ,girin whitelist istemeyen bir sunucuya rol döndürmeye çalışın karaktere göre ./me , ./do emoteleri var bunları öğrenirsiniz hem. Oynaya oynaya öğrenirsiniz zor değil mantığını anladıktan sonra kolay.
Bazı sorunlar düşük fps, karakter ekranı, envanter bugları bunlar serverdan kaynaklıdır.

Bir elbise giydiriyordum mesela karaktere gömlek atıyorum kolu ve yakası var sadece
Yada sweat giydiriyorum başka bir yeri yok baya uğraştırıyor anladığım kadarı ile
Kolu 15 yaparsan sıkıntı olmayacaktır. Gövde, tshirt, ayakkabı vs. ikiye ayrılıyor, örnek olarak Gövde 1, kıyafetini değiştirir; Gövde 2 ise rengini. Eğer Gövde 1'i değişirken kıyafetin görünmüyorsa Gövde 2 ye geçip renklerini değiştirirsen kıyafetin yüklenmiş olur. Anlatması çok zor oldu ama umarım anlamışsındır.
Tekrar yüklüyorum şuan gta yı deneyeceğim
Öncelikle rp terimlerini bilmiyorsanız öğrenin Fail RP, Fear RP vs. Sonra bir karakter yaratın hikayesi ile birlikte ,girin whitelist istemeyen bir sunucuya rol döndürmeye çalışın karaktere göre ./me , ./do emoteleri var bunları öğrenirsiniz hem. Oynaya oynaya öğrenirsiniz zor değil mantığını anladıktan sonra kolay.

Bazı sorunlar düşük fps, karakter ekranı, envanter bugları bunlar serverdan kaynaklıdır.
Bir kaç video izlemiştim. Rolden ayrı konuşmak için occ izni alıyormuşuz rol içindekilerden. Fear rp korkman gerekiyorsa korktuğunu belli edecek şekilde rol yapmaya deniyordu sanırım. Fail rp zaten adı üstünde. Rdm durduk yere rolden bağımsız adam öldürmek. Birde vdm vardı galiba arabyla ezmekdi sanırım rolden bağımsız tekrarsan.

Geri
Yukarı