GTA Vice City kaydetmiyor

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Merhaba, oyunu Steam'den aldım. FPS limitini falan kapattım, Türkçe yamayı da yükleyip oyuna girdim. Fakat bayağı bir oynadıktan sonra bir baktım ki kaydetmemişim hiç. Ben de otele gidip kaydedeyim dedim. Pembe kasetin üzerine geldim, kaydetme kısmı açıldı. Herhangi bir slota tıklayıp 'kaydet' dediğimde kaydedilirken sorun oluştu hatası veriyor. Tabii sonra sinirlenip oyunu sildim :D . Fakat nostalji yapmak istediğim için bugün tekrar yükledim oyunu. Bu sefer bir şey yüklemeden oyuna girdim direkt. Yine 'Save failed' hatası aldım. YouTube'dan birkaç video izlediğimde, çoğu kişide belgeler klasöründe 'GTA Vice City user files' klasörü vardı. Ben de bakayım dedim, fakat yoktu. Sonra kendim oluşturdum bir tane :D . Ancak sorun çözülmedi. Steam sürümü sorunlu muhtemelen. Çözümü bilen varsa söyleyebilir mi?

FPS limiti kapatıldığı takdirde oyun güncel sistemlerden dolayı 200-300 FPS alarak bozulmaya başlıyor. FPS limitini ise 25'den 60'a çıkartmak için birkaç gün önce hazırlamış olduğum rehberi uygulayabilirsiniz:

Bunun dışında almış olduğunuz hatada sadece 'Save failed' mi yazıyor?

Bu modu indirip oyunun dosyalarının içerisine atın.
İlk görevde hata alırsanız Scripts dosyasının içinde ki FBIRandomizer dosyasını silin.
"Oyuna en baştan başlamanız gerekecek." eski save'leri bozuyor bu mod maalesef.
Sadece FPS limiti vesaire değil parlak kaplamalar daha kaliteli lastikler ışık yansımaları gibi özellikleri de kazandırıyor oyuna.

FPS limiti kapatıldığı takdirde oyun 200-300 FPS alarak bozulmaya başlıyor. FPS limitini ise 25'den 60'a çıkartmak için birkaç gün önce hazırlamış olduğum rehberi uygulayabilirsiniz:

Save failded.png

Görseli internetten aldım. Hata tam olarak böyle hocam.
FPS limiti kapatıldığı takdirde oyun güncel sistemlerden dolayı 200-300 FPS alarak bozulmaya başlıyor. FPS limitini ise 25'den 60'a çıkartmak için birkaç gün önce hazırlamış olduğum rehberi uygulayabilirsiniz:

Yüksek FPS ve oyun kaydetme arasındaki bağlantıyı çözemedim ama deneyeceğim, teşekkürler. FPS limitini açınca oyun oynanmaz hale geliyor 30 FPS ile. O yüzden kaldırıyordum her defasında.
Hocam kütüphaneden GTA Vice City'a sağ tıkla özellikler de yerel dosyalara gir oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulaya tıkla.
Bunu da denedim.
Ayrıca uyumluluk modu değiştirmeyi denedim, yine çözülmedi.

Eki Görüntüle 1050128
Görseli internetten aldım. Hata tam olarak böyle hocam.

Yüksek FPS ve oyun kaydetme arasındaki bağlantıyı çözemedim ama deneyeceğim, teşekkürler. FPS limitini açınca oyun oynanmaz hale geliyor 30 FPS ile. O yüzden kaldırıyordum her defasında.

Bunu da denedim.
Ayrıca uyumluluk modu değiştirmeyi denedim, yine çözülmedi.
Hocam benim attığım modu deneyin gözünüzden kaçmıştır belki tekrar belirteyim.

Bu modu indirip oyunun dosyalarının içerisine atın.
İlk görevde hata alırsanız Scripts dosyasının içinde ki FBIRandomizer dosyasını silin.
"Oyuna en baştan başlamanız gerekecek."
Sadece FPS limiti vesaire değil parlak kaplamalar daha kaliteli lastikler ışık yansımaları gibi özellikleri de kazandırıyor oyuna.
Bunu deneyeceğim şimdi hocam. Sağ olun.
Bu arada Widescreen Fix modu falan yüklememe gerek var mı? Oyun içerisinde Widescreen açınca bir sorun olmuyor, görüntüde bozulma falan hissetmiyorum.

Geri
Yukarı