Çözüldü GTA V'te CPU 97 dereceye ulaşıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Adı nebilmem

Centipat
Oynarken merak ettim, sıcaklıklara bakayım dedim. CPU 97 derecede ve GPU 90 derecedeydi. Oyun ayarlarını GeForce Experience'tan optimize olarak kullanıyorum. Bilgisayar Monster notebook ve Control Center 3.0 uygulamasında oyun modunda, fanlar %100'de iken oynuyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Bilgisayarın altını kapatmadan bir kitap koyun biraz yüksek dursun. Modlar arasından güç tasarrufu vs. varsa ona çekin.
Maalesef, Monster'da ısınma sorunları oluyor. Laptop olduğu için 85'e kadar artabilir ancak 90'dan sonrası çok fazla.

Hocam çok tehlikeli bir sıcaklık. Macunlar eskimiş olabilir. Veya alttan soğutmalı bir aparat alarak sıcaklığı indirebilirsiniz.

Sisteminizin özellikleri nedir? Ve nasıl bir ortamda kullanıyorsunuz? Yatağın üzerinde vs oynuyorsanız hava kanalları kapanacaktır ve doğal olarak ısınacaktır.

Fanlar %100'de çalışırken sıcaklıklar böyle ise bir sorun var demek. Tavsiyem garantiye yollamanız. Evde yapabileceğiniz şeyler ise altına soğutucu alıp termal macunları eskimiş ise değiştirmek.

Sistemi alalı ne kadar oldu? Hiç temizlik yaptın mı?

6 veya 7 ay oldu hiç temizlik yapmadım, macunu da değiştimedim.
Acaba sorun Windows'u güncelleyememem olabilir mi? Birkaç gündür uğraşıyorum fakat aynı hatayı alıyorum.
Bugün düşük ayarlarda bir oyun oynayayım dedim ve LoL'ü en düşük grafiklerde oynadım. Fakat derece yine 95'in altına inmedi. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• win error.PNG
    13,5 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:

Windows'u güncellemeniz gerekmekte.

Bilgisayarın altını kapatmadan bir kitap koyun biraz yüksek dursun. Modlar arasından güç tasarrufu vs. varsa ona çekin.

Çözüm
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…