Çözüldü GTA V'te CPU 97 dereceye ulaşıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Adı nebilmem

Centipat
Oynarken merak ettim, sıcaklıklara bakayım dedim. CPU 97 derecede ve GPU 90 derecedeydi. Oyun ayarlarını GeForce Experience'tan optimize olarak kullanıyorum. Bilgisayar Monster notebook ve Control Center 3.0 uygulamasında oyun modunda, fanlar %100'de iken oynuyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oynarken merak ettim, sıcaklıklara bakayım dedim. CPU 97 derecede ve GPU 90 derecedeydi. Oyun ayarlarını GeForce Experience'tan optimize olarak kullanıyorum. Bilgisayar Monster notebook ve Control Center 3.0 uygulamasında oyun modunda, fanlar %100'de iken oynuyordum.

Bilgisayarın altını kapatmadan bir kitap koyun biraz yüksek dursun. Modlar arasından güç tasarrufu vs. varsa ona çekin.
Maalesef, Monster'da ısınma sorunları oluyor. Laptop olduğu için 85'e kadar artabilir ancak 90'dan sonrası çok fazla.

Sisteminizin özellikleri nedir? Ve nasıl bir ortamda kullanıyorsunuz? Yatağın üzerinde vs oynuyorsanız hava kanalları kapanacaktır ve doğal olarak ısınacaktır.

Sisteminizin özellikleri nedir? Ve nasıl bir ortamda kullanıyorsunuz? Yatağın üzerinde vs oynuyorsanız hava kanalları kapanacaktır ve doğal olarak ısınacaktır.

Düz bir masanın üzerinde kullanıyorum. Fanların çıkışları açık.

Dosya Ekleri

• sistemim.PNG
    sistemim.PNG
    48,3 KB · Görüntüleme: 42
Fanlar %100'de çalışırken sıcaklıklar böyle ise bir sorun var demek. Tavsiyem garantiye yollamanız. Evde yapabileceğiniz şeyler ise altına soğutucu alıp termal macunları eskimiş ise değiştirmek.

Sistemi alalı ne kadar oldu? Hiç temizlik yaptın mı?

6 veya 7 ay oldu hiç temizlik yapmadım, macunu da değiştimedim.
Acaba sorun Windows'u güncelleyememem olabilir mi? Birkaç gündür uğraşıyorum fakat aynı hatayı alıyorum.
Bugün düşük ayarlarda bir oyun oynayayım dedim ve LoL'ü en düşük grafiklerde oynadım. Fakat derece yine 95'in altına inmedi. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• win error.PNG
    win error.PNG
    13,5 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
6 veya 7 ay oldu hiç temizlik yapmadım, macunu da değiştimedim.
Acaba sorun Windows'u güncelleyememem olabilir mi? Birkaç gündür uğraşıyorum fakat aynı hatayı alıyorum.
Bugün düşük ayarlarda bir oyun oynayayım dedim ve LoL'ü en düşük grafiklerde oynadım. Fakat derece yine 95'in altına inmedi. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Windows'u güncellemeniz gerekmekte.

Bilgisayarın altını kapatmadan bir kitap koyun biraz yüksek dursun. Modlar arasından güç tasarrufu vs. varsa ona çekin.

Çözüm

Geri
Yukarı