GTATurk.com Neden Kapandı?

Player01

Kilopat
Bayağı süre önce kapanan, kapanmadan önce de sitelerinde bir süre elveda mesajı gösteren bu sitenin neden kapandığını çok zamandır düşünsem de, konu açmak aklıma şimdi geldi ve belki bilen vardır diye sormak istedim. Bildiğim kadarıyla Rockstar'ın da onayını almış, birkaç defa da röportaj falan yapmışlardı. Ayrıca GTA SA, EFLC ve her ne kadar şu an hiçbir sitede bulunmasa da GTA V'e yaptıkları Türkçe çevirileri de çok kaliteliydi. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bayağı süre önce kapanan, kapanmadan önce de sitelerinde bir süre elveda mesajı gösteren bu sitenin neden kapandığını çok zamandır düşünsem de, konu açmak aklıma şimdi geldi ve belki bilen vardır diye sormak istedim. Bildiğim kadarıyla Rockstar'ın da onayını almış, birkaç defa da röportaj falan yapmışlardı. Ayrıca GTA SA, EFLC ve her ne kadar şu an hiçbir sitede bulunmasa da GTA V'e yaptıkları Türkçe çevirileri de çok kaliteliydi. Bu konuda bilgisi olan var mı?
Aslında oyun sayfalarına bir açıklama yapılmıştı, doğru hatırlıyorsam bana gelen yazı reklamların azalması (yaptığı işlerden para gelmemesi'nden :) kaynaklanıyor.

Aslında oyun sayfalarına bir açıklama yapılmıştı, doğru hatırlıyorsam bana gelen yazı reklamların azalması (yaptığı işlerden para gelmemesi'nden :) kaynaklanıyor.
Sen hangi oyun sayfasıydın? 🙂 Başından beri para için yapmadıklarını sanıyordum oysa ki. Demek ki gelir-gider dengesi açılmış o zaman.

Bir de GTA V yamasını hiçbir yerde bulamayınca acaba yama yapan diğer grup ile aralarında bir sorun mu oldu diye düşündüm.

Vice City ve GTA III için düzgün çevirileri var mı? Bu iki oyunun çevirileri hep ciddiyetten uzak, sallama işler. Çiğ köfte FM gibi saçma sapan şeyler oyunun havasını bozuyor.

Ciddiyetten uzak da olsa yaması olan oyunlara çeviri yapmıyorlardı herhalde. Mesela GTA IV'e yapmak yerine TBoGT DLC'sine yapmışlardı. Bu arada ben de çok kızardım o tarz saçma çevirilere ama zamanında oynadık mecburen 🙂

Bu aralar GTA IV'ü sıfırdan çevirmekle uğraşıyorum. Eğer onu bitirebilirsem III ve VC'ye geçmeyi düşünüyorum ki onlar çerez kalır.

Evet kapandı ama ekipteki birkaç üye yollarından sapmadılar. Hem portal hem forum olarak devam ediyorlar. İnternette Gta haberleri paylaşılırken dikkatinizi çekmedi mi? Şahsen ben öyle keşfettim. Tema, içeriklere bir baktım aynı Gtaturk. Yönetimden de hemen aynı isimleri gördüm şaşırdım. Sadece yeni bir isimle devam ediyorlar, GTATurk olmuş GTAMulti. Üzerinden geçen onca zamana rağmen pek fark yok

eski GTATurk üyesiydim. Nostalji için Google'a GTATurk yazmamla karşıma çıkmıştı bu site. Üstelik o nostalji siyah temanın günümüze uyarlanmış versiyonu vardı bu sitenin forumunda. Forumdaki bölümler bile tamamen aynıydı. Siteye girdiğimdede pek çok eski GTATurk üyesi/yöneticisiyle karşılaştım. Meğer eski GTATurk burada toplanmışta haberimiz yokmuş :D

Gerçekten mi? Ben de kaç gündür bu konuyu takip ediyordum da GTATurk'ün eskileri yeni adını biliyor mudur? Bu konuda yazarlar mı diye düşünüyordum, güzel denk gelmişsin :D Neden GTAMulti yapmışlar anlayamadım eski adını sürdürselerdi ya, neyse burada tanıştığımıza memnun oldum sitede de konuşuruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı