GTX 1050 3GB çok ısınıyor

361229

Hectopat
Arkadaşlar, bilgisyarda yaklaşık 8 saat falan vakit geçiriyorum bu dönemlerde. Valorant girdim ve sıcaklık değerlerine baktım. 80 derece gördüm. Netflix izlerken 70 dereceyi gördüm.
Sistem özelliklerim:
GTX 1050 3GB.
i5 9300H.
8 GB RAM.
Not: PC şarja takılı.

2 yıldır bakım yapılmadığı halde böyle ise iyi yine. 85`ten sonra sıkıntı olmaya başlıyor. Sizinki yaklaşmamış bile 2 yıldır bakım yapılmadığı halde ve 8 saat boyunca baktığınız halde. Bakım yapıldıktan sonra da altına ucuz ve güzel bir soğutucu alıp takarak iyice soğutabilirsiniz.

Hayır, değil. Muhtemelen GPU'yu yoran bir şey çalışıyordur. Fakat oyunda 80 derece normal sayılır laptop cihazlar için.
Steam, Epic Games, Wallpaper Engine, TranslucentTB, ESET gibi şeyler açık arka planda.
2 yıldır bakım yapılmadığı halde böyle ise iyi yine. 85'ten sonra sıkıntı olmaya başlıyor. Sizinki yaklaşmamış bile 2 yıldır bakım yapılmadığı halde ve 8 saat boyunca baktığınız halde. Bakım yapıldıktan sonra da altına ucuz ve güzel bir soğutucu alıp takarak iyice soğutabilirsiniz.

Soğutucum var. Ama mahalle bilgisayarcısından almıştım zamanında. USB girişi olmadığı için harici harddiskime ihtiyacım olmadığı zamanlarda kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı