Çözüldü MSI Afterburner sıcaklık değerleri normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Whitess.

Kilopat
Daha fazla  
RAM
HyperX FURY 3600mHz 8GB (x2)
Ekran kartı
MSI GT 1030 - 2 GB
Anakart
Z170-D3H
İşlemci
I5-6600K
Aşağıya fotoğrafını yükleyeceğim MSI Afterburner değerlerim öncelik olarak sıcaklık olmak üzere: GPU ve CPU normal mi?
Son 2 günde işlemcimin sıcaklığı oyunlarda maksimum 40'dan, 45 ve 49 arasına çıkmış durumda ve kasadaki fanlar son hız çalışıyor ve çok ses çıkıyor. 2016'dan beridir de işlemciye macun uygulamadım ama soğutucu ve işlemci etrafını sürekli olarak toza karşı temizledim.

UwU.jpg

Çözüm
2016'dan beri kullandığım işlemcide ilk defa %100 kullanımda 51-55 dereceyi gördüm az önce,
Bu değerler bu işlemci için normal mi peki?
Yanıtınız için de teşekkür ederim pazartesi günü işlemcinin macununu değiştireceğim.

K işlemcisi için mükemmel diyebilirim benim 3470 bile 75 dereceye çıkıyor :D
Macun yenilenirse daha da iyi olur güzel iyi soğutan bir macun durumu düzeltir.
İşlemci fanınız tam olarak ne acaba?
Bu durumu yaşayanları burada görmüştüm çok ciddi bir şey değil işlemci fan hızınız ayarlanabiliyorsa onu da deneyebilirsiniz macun sürdükten sonra durum farklılaşabilir normalde işlemci kullanımı yüksek oluyor mu genellikle programlar ilk açılışta sisteme aniden yük biniyor her bilgisayarda yaşanabilecek durum.
İşlemci Fanı bana 2016'da hediye olarak alındığı için kutusunu bulamam ama ona yakın bir modelin fotoğrafını bulmaya çalışayım.
+Sistem boştayken CPU kullanımı %4-16 arasında değişiyor.

Benim Soğutucu bundan biraz daha büyük özellikle arka kısmında yer alan blok arkaya uzanır şekilde daha büyük ancak görsel benimkiyle tamamen aynı model değil benziyor sadece, temsili olarak bu resmi aldım.
Ekran Alıntısı123.JPG

Ve benim arkada yer alan blok tamamen temiz daha 4 gün önce temizledim.

Son düzenleme:
Havalar ısındığından dolayı fanlar daha çok çalışmaya başlamış olabilir.
Sıcaklıklarda ise sıkıntı yok.

Bazı programlar ile fanın hızını düşürebilirsiniz ama sıcaklığı arttırır bunun sonucunda FPS düşüşü, işlemcinin ömrünün hızlı kısalması gibi durumlar oluşur.

Bazı programlar ile fanın hızını düşürebilirsiniz ama sıcaklığı arttırır bunun sonucunda FPS düşüşü, işlemcinin ömrünün hızlı kısalması gibi durumlar oluşur.
Skylake I5-6600K için 45-55 derece arası ömrü kısaltabilecek bir sıcaklık değeri mi acaba? Ona göre bayram bitene kadar macun yenileyemeyeceğim için PC kullanımımı kısıtlayacağım çünkü.

Arkadaşın dediği doğru sorun var gibi durmuyor olabilecek şeyler macunu kullanın işlemci sıcaklığı biraz daha düşmüş olur içiniz rahat olsun sisteminiz iyi çalışıyor 🙂
50 derece çok iyi ömür kısaltmaz 🙂

Arkadaşın dediği doğru sorun var gibi durmuyor olabilecek şeyler macunu kullanın işlemci sıcaklığı biraz daha düşmüş olur içiniz rahat olsun sisteminiz iyi çalışıyor 🙂
Yanıtlarınız ve vaktiniz için teşekkürler :)

Tekrardan yazıyorum maalesef ama Spider-Man oynarken 30-35 FPS aldığım oyunda eski sürüm ve yeni sürüm fark etmeksizin 8-16 FPS alıyorum. Sıcaklık çıktığı için Bu kadar performans düşüklüğü normal mi?

Günlük Bilgisayar işlemlerimde programlarda ve masaüstünde donmalar başladı bugün...

Son düzenleme:
Yanıtlarınız ve vaktiniz için teşekkürler :)

Tekrardan yazıyorum maalesef ama Spider-Man oynarken 30-35 FPS aldığım oyunda eski sürüm ve yeni sürüm fark etmeksizin 8-16 FPS alıyorum. Sıcaklık çıktığı için bu kadar performans düşüklüğü normal mi?

Yine 55 derece ise performansa etkisi olmaz sıcaklıktan dolayı değildir bence yeni konu açın.

Yeni konular

Geri
Yukarı