GTX 1050 Çift Monitör Kullanmak Sorun Yaratır mı?

Murat Furkan

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım GTX 1050 ve onun yanında Intel HD Graphics 530 var. Eski monitörümü analog giriş ile bağladım ve iki monitör kullanmaya başladım fakat bu bilgisayarı aşırı yorar mı? Mesela ana monitörümde PUBG oynasam, iki monitör de bağlı olduğu için sorun olur mu? Ekran kartında aşırı ısınma ya da anarkartımda yanma gibi bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını zorlar, oyunda performans düşüklüğü olur, anakartın yanması gibi bir durumun ortaya çıkacağını hiç sanmıyorum :)
2.monitörün çıkışını anakart üzerinden alıyorsa sıkıntı olmayacaktır çünkü görüntüyü 1050 değil HD Graphics oluşturacak. Eğer kabloyu anakarta takarsanız fps'de en ufak bir fark olmadan kullanabilirsiniz.

aslında iki monitörü de çalıştıracak olduğu için soğutu yetmeyip aşırı ısınma sonrada yanma olmasından korktum. şimdi kullanıyorum ve biraz bilgisayarımda ısınma gördüm

aslında iki monitörü de çalıştıracak olduğu için soğutu yetmeyip aşırı ısınma sonrada yanma olmasından korktum. şimdi kullanıyorum ve biraz bilgisayarımda ısınma gördüm
Asla yanacak kadar ısınmaz o kadar ısınırsa zaten CPU hızını düşürecektir. O da yetmezse kendi kendini kapatacak. Yanmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı