Çözüldü GTX 1050 DVI ile Yeşil Ekran Sorunu

• Konuyu başlatan Mr.Acar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
M

Mr.Acar

Ziyaretçi
Konu biraz karışık ama şöyle başlayım. Eski monitörüm kuzenlerim kırdı sağ olsun bu monitörü HDMI ile görüntü alıyordum. Bende DVI'lı yeni monitör aldım monitör ilk gün gayet güzeldi fakat 2. Gün akşamı (bugün) yeşilimsi bir renk oldu moralim çok bozuk bu gece 87 GB'lık oyunlar yüklüyecektim. Yarın kasayla beraber bilgisayarcıya gideceğiz. Sorunlarım şu şekilde;

Sorun 1: Monitör yeşil renk vermesi.

Sorun 2: Ekran kartına DVI kablosu takarken küçük kıvılcım çıkması.(bu sorun olabilir)

Sorun 3: Ekran Kartına bağladığım DVI kablosunun metal kısmın sert biçimde elektiriklenmesi.

Sorun 4: Ekran Kartının VGA girişi elektiriklenmesi.

Sistemim;
  • İ3 6098P
  • MSI H110 PRO
  • Asus GTX 1050
  • 8 GB RAM
  • 1 TB HDD
  • 500 W PSU

Sorunumun fotoğrafı:
(AKK'yi kaçırdım lütfen herkes bana geçmiş olsun diyebilir mi ? :) )

1493586355418.jpg

Çözüm
M
Sorun çözüldü monitörü DVI girişi bozukmuş kıvılcım ve elektiriklenme sebebi oluyormuş başka monitörle sorun kalktı teşekkürler.
Ekran kartını HDMI girişi ile test etme ihtimaliniz var mı bide o şekilde bakın.
Yorum için teşekkürler. HDMI ile TV'ye bağlamaya çalıştım görüntü yoktu kabloyu çıkardığımda ise çok yüksek kalitede elektirik çarptı daha uğraşmadım sanırım ekran kartı "cortlamış" bilgisayarcı 3 yıllık abim oraya gittiğimizde bir de ekran kartını çıkartıp deneyeceğiz bakalım. @BERWAR bir el atsana. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı