GTX 1050 Forza Horizon 3 Kasma Sorunu

emrecbk52

Hectopat
İyi günler, Forza Horizon 3'te GTX 1050 ekran kartı ile ayarları en düşük seviyeye getirmeme rağmen aşırı derecede bir kasma sorunu yaşıyorum. Sizden yardımlarınızı bekliyorum...

İyi günler, Forza Horizon 3'te GTX 1050 ekran kartı ile ayarları en düşük seviyeye getirmeme rağmen aşırı derecede bir kasma sorunu yaşıyorum. Sizden yardımlarınızı bekliyorum...
İyi günler dostum. Forza Horizon 3 ağır grafiklere sahip bir oyun sayılabilir. Bende GTX1050ti var. 1050'ye nazaran belirgin artıları olmasına rağmen bende bile kısmi bir kasma oalbiliyordu ara ara. Normal diyebilirim aslında ama ne kadarlık bir kasma. Belki ram yetmiyor bundan kaynaklı bir sorun yaşıyorsun. Belki işlemcin çok zayıftır. Arkadaşlarında belirttiği gibi bunları belirtirsen daha sağlıklı bir yorum yapabiliriz.

1050 ve serisi olan kartlar Forza Horizon 3 gibi bir oyun için düşük bir kart. Ayrıca Forzanın veri yolu yemesi gibi bir optimizasyon sorunu var. Ayrıca diğer arkadaşlara katılıyorum lütfen tüm sistem bilgileri verilsin bu tarz sorularda.

1050 ve serisi olan kartlar Forza Horizon 3 gibi bir oyun için düşük bir kart. Ayrıca Forzanın veri yolu yemesi gibi bir optimizasyon sorunu var. Ayrıca diğer arkadaşlara katılıyorum lütfen tüm sistem bilgileri verilsin bu tarz sorularda.
Şimdi neye göre düşük ben 1080p yüksek ayarlarda oynuyorum 60 fps alıyorum 1050ti ile. Değişir yani, biraz ayarlardan feragat ederse gayet kaldırır ama başka bir şeyde problem var bana kalırsa. Yoksa 1600x900 dönebilirsin çok istersen. Eğer ekran kartı kaynaklıysa bunu yaparsa kaymak gibi oynar.

kusura bakmayın sistem özelliklerini atmayı unutmuşum
işlemci : intel core i7-7700HQ CPU 2.80GHz
8GB RAM

sadece forza horizon da değil genel olarak tüm oyunlarda orta ayarlarda kasmalar oluyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı