Çözüldü GTX 1050 Forza Horizon 4 Düşük FPS Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emircan Döndü

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
1080p en düşük ayarlarda 40 FPS alıyorum. Droplanmalar yaşıyorum arada bir. Sorun ne olabilir?
  • GTX 1050
  • İ3-4150 3.5 GHz
  • 8 GB DDR3 1600 MHz RAM
  • Toshiba OCZ TR200 200 GB SSD
  • 450W güç kaynağı

Çözüm
@Arkham Kn1ght @FalconPolat bu görüntüler işinize yarar mı? Arka planda sadece Windows'un uygulamaları açık. Ne ile çözebilirim şimdilik sorunu?

2.jpg

1.jpg

Bu arada CPU'nun sıcaklığı 55'i geçmiyor.
Sorun çözülmüştür. GTX 1050 Ti'ye geçtim. Şu anlık sorunsuz orta ayarlarda 60 FPS alabiliyorum.
En basitinden açıklayacak olursak; RAM yetmeyen oyunlarda imdadına yetişen bir şeydir sanal bellek. Oyunların fiziksel bellek dolduktan sonra çökmemesinin sebebi sanal bellek oluyor. Oyundayken Bilgisayarım sağ tık, özellikler, gelişmiş sistem ayarları, performans sekmesindeki ayarlar, gelişmiş, tüm sürücülerin toplam disk belleği dosyası boyutu kısmı. Pagefile ile sanal bellek aynıdır.

Sıcaklık değerleri normal gözüküyor. Sorunun özeti:
Düşük FPS işlemcinizden kaynaklanıyor
Anlık donmalar belleklerinizden kaynaklanıyor.
Aradığınız cevaplar bunlardır.

En basitinden açıklayacak olursak; RAM yetmeyen oyunlarda imdadına yetişen bir şeydir sanal bellek. Oyunların fiziksel bellek dolduktan sonra çökmemesinin sebebi sanal bellek oluyor. Oyundayken Bilgisayarım sağ tık, özellikler, gelişmiş sistem ayarları, performans sekmesindeki ayarlar, gelişmiş, tüm sürücülerin toplam disk belleği dosyası boyutu kısmı. Pagefile ile sanal bellek aynıdır.
Yakında 4 GB RAM ile ekleme yapacağım. Malesefki sorun düzelene kadar para haracanacak gibi.
Sıcaklık değerleri normal gözüküyor. Sorunun özeti:
Düşük FPS işlemcinizden kaynaklanıyor
Anlık donmalar belleklerinizden kaynaklanıyor.
Aradığınız cevaplar bunlardır.
İ5 4460 iş görürmü?

Anakartınızın modelini söyleyin, ona göre takabileceğiniz en güçlü işlemciyi size söyleyeyim.
H81-H3-M4 fakat en güçlü lazım değil şuanlık bana. RX 570 4 GB 'a kadar beslese yeterli. Yazın DDR4 sisteme geçeceğim. Ve bütçem çok yok. Elimdeki işlemciyi satamadım 1 aydır.
1920 MB gözüküyor. Yani Windows'un kullandığı bellekmi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı