GTX 1050 FPS Yüksek ama Oyun Akıcı Değil

Dxdiag dan mı bahsediyorsunuz ? Tam olarak nereden nereyi açmamı söylerseniz yardımcı olacağım.
İstediğiniz testleri herşeyi atarım yeter ki ne almam gerek ne yapmam gerek çözülsün.
Masaüstü sağ click görüntü ayarlarına gir aşağıda gelişmiş görüntü ayarları var ona tıkla orada ekran 1 için görüntü özellikleri gibi bir şey yazar ona bastığın zaman görüntü modlarını gorursun

Kullandığın monitörle alakalı o dediğin. 144Hz monitor alabilirsin, hatta indirimler bitmeden Viewsonic marka 144Hz monitörü alabilirsin Hepsiburada'dan.

Kullandığın monitörle alakalı o dediğin. 144Hz monitor alabilirsin, hatta indirimler bitmeden Viewsonic marka 144Hz monitörü alabilirsin Hepsiburada'dan.
Eminmisiniz peki ? sistemde bir sıkıntı yoktur değil mi ? Monitörden dolayı kasma sorununu ilk defa duyuyorum çünkü ve youtube da eski monitörle deneme için video çekip yüksek fps alanlar var. Ben görüntü ayarlarını düşürdükçe fps artmıyor.
Masaüstü sağ click görüntü ayarlarına gir aşağıda gelişmiş görüntü ayarları var ona tıkla orada ekran 1 için görüntü özellikleri gibi bir şey yazar ona bastığın zaman görüntü modlarını gorursun

Dosya Ekleri

• 2222.png
    2222.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 82
  • 3131.png
    3131.png
    6,1 KB · Görüntüleme: 82
  • 33333333.png
    33333333.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 77
Eminmisiniz peki ? sistemde bir sıkıntı yoktur değil mi ? Monitörden dolayı kasma sorununu ilk defa duyuyorum çünkü ve youtube da eski monitörle deneme için video çekip yüksek fps alanlar var. Ben görüntü ayarlarını düşürdükçe fps artmıyor.
59hz aldığına göre dönüştürücü kullanıyorsun kasma hissi oradan geliyor büyük ihtimal. Çözünürlüklerin gözüktüğü yeri aşağıya doğru kaydır 75 hz var mi?

60hz'de alamadığı akıcılığı 75'de nasıl alacak merak ediyorum.
Alır, 60 ile 75 Hz'nin arasındaki fark gözle görülür bir farktır.

V-SYNC açarsanız akıcı olur. Ayrıca videoda gördüğünüz olanlar 60 FPS olarak işlendiğinden adam 45 FPS'de oynasa dahi akıcı görünür.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı