GTX 1050 için işlemci anakart önerisi

Bütçe
1500tl

M.Mert.

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Yaklaşık 5-6 sene önce almış olduğum ve sonradan ekran kartını değiştirdiğim bilgisayarda bazı sorunlar yaşıyorum. Öncelikle bilgisayarın özelliklerini söyleyeyim. Intel i3 4160 işlemci, ASUS H81M-PLUS anakart, Corsair Vengeance 4 GB DDR3 RAM, GTX 1050 ekran kartı.

Fikir almak istediğim nokta burası. İşlemci, anakart, RAM hepsini birlikte değiştirmek mi? Yoksa bir 4 GB RAM daha mı satın almak mı daha mantıklıdır? Değiştirmek mantıklı ise yaklaşık 1500 TL civarında, GTX 1050 ile uyumlu önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı hariç diğer parçalar cidden çok eski. Günümüz oyunlarında yetersiz kalacaktır. Eğer bütçeniz varsa anakart, ram, işlemci ve yeni bir işlemci fanı (mevcut işlemci eski olduğu için yeni işlemciye yetersiz geleceğini tahmin ederek yazdım) almanızı tavsiye ederim.

Çok yeni oyunları oynamadığım için alt/orta seviye parçalar benim için yeterli olacak. Ryzen 5 1600 AF, HyperX Fury 8 GB mantıklı geldi. Anakart için 300-400 TL civarında neyi tercih edebilirim?

Çok yeni oyunları oynamadığım için alt/orta seviye parçalar benim için yeterli olacak. Ryzen 5 1600 AF, HyperX Fury 8 GB mantıklı geldi. Anakart için 300-400 TL civarında neyi tercih edebilirim?
Şimdi bu dediğin mantıksız değil. Ama işi daha ucuza haleltmek istersen i7 4790k + 4 GB RAM alırsın 1600AF'den daha iyi işlemcin olur.
Bi de 300-400 TL'ye anakart yok. A320 belki ama çok mantıklı değil zaten daha yeni işlemci alamazsın ona.

Şimdi bu dediğin mantıksız değil. Ama işi daha ucuza haleltmek istersen i7 4790k + 4 GB RAM alırsın 1600AF'den daha iyi işlemcin olur.
Bi de 300-400 TL'ye anakart yok. A320 belki ama çok mantıklı değil zaten daha yeni işlemci alamazsın ona.
Benimkiyle aynı RAM bulamadım. DDR3 çok eski olduğu için sanırım. Aynı şekilde İntel'in 4. nesil işlemcileri de satılmıyor. Eğer siz bulduysanız paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Benimkiyle aynı RAM bulamadım. DDR3 çok eski olduğu için sanırım. Aynı şekilde İntel'in 4. nesil işlemcileri de satılmıyor. Eğer siz bulduysanız paylaşırsanız sevinirim.
İntelin 4. nesil işlemcilerini ikinci el alacaksın zaten. RAM'in de aynısını almana gerek yok DDR3'te o kadar sıkıntı olmuyor aynı frekansta bir tanesini alsan %90 çalışır.

Geri
Yukarı