GTX 1050 ile Freesync monitör kullanmak

harunkbts

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle konuya teşvik ettiğiniz için teşekkür ederim. Birkaç defa bilgisayar topladım akrabalarıma bu forum sağolsun. Nihayetinde sıra artık bana geldi ve bu ayın artık 15'i gibi bilgisayarı alacağım.

Elimde gerçek 400W güç kaynağı ve kasa mevcut. Bana lazım olan şey, 1800 liraya güç kaynağı ve kasa olmadan geliştirilebilir monitörlü sistem kurmak. Akabinde ise kendim parçaları artık yavaş yavaş kafamda şekillendirmeye başladım ancak bu monitör konusu beni acayip zorladı. Çünkü HDMI girişli 1080P monitör bulmak ve yanında bir de tepki süresini düşük aramak inanılmaz zor.

Haliyle özellikler arttıkça fiyatta artıyor ve bu konu beni geriyor. Bugün yine biraz araştırma yaptım ve G-Sync'in Nvidia, FreeSync'in AMD tarafındaki ekran kartlarına göre olduğunu öğrendim, ancak şunu merak ediyorum; Nvidia ekran kartları AMD tabanlı monitörlerde ne kadar zayıf kalır; duruma göre de RX 560'a geçmeli miyim?

Bilen bildiği kadarını yazsın herkes bir şeyler öğrensin arkadaşlar. Bu konuda çok fena daraldım ve haliyle burada konu açıyorum. İyi sosyaller. :)

@Hüseyin Ay

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen düşükse G-Sync monitör alamazsın zaten. Onlar epey pahalı. Freesync monitörler çok daha uygun fiyatlı. 1050 ile Freesync özelliği olan bir monitörü kullanabilirsin ancak Freesync özelliği çalışmaz. Yani yazdığın gibi zayıf kalma diye bir şey söz konusu olmaz.

Acelen yoksa RX 560'ı bekleyebilirsin.

Ayrıca şu sıralar Viewsonic'in kampanyası var. 20 Haziran'a kadar devam edecek.
Şu monitör senin için uygun olabilir:
Viewsonic VX2257-MHD 21.5" 1ms (Analog+HDMI+Display) AMD Fiyatı

Benchmark testlerine baktığım zaman RX 560 2G 1050'ye göre geride kalıyor. Ayrıca şöyle de bir durum var anakartı h110 mu alsam b150 mi kararsız kaldım. Eski bilgisayarda anakartım yandığı için b150 almak istiyorum ama steam malum yaz indirimine girecekken karta yüz lira civarı falan atabilmek istiyorum.

Viewsonic, RX 560. Bir de DP port kablosu.

Display port kablosu mu ? Neden gerekli ki ?

Haklısınız ama insan korkuyor işte. Sağlam bir tane alıyım da H110 kullanmıyayım diye. Ancak h110 ve 1050ti kombinesi yapabilirim. Bu durumda sanırım Philips markalı monitörü alabilirim. Kendim AMD'yi biraz daha fazla severim ancak benim için en önemlisi Fiyat/Performans. İzlediğim benchmark testlerinde de en az 7 8 fps fazla alıyor GTX 1050Ti.

GTX 1050Ti daha iyi bir kart zaten. Siz 1050 dediğiniz için RX 560 önerdim. 1800 TL bütçeden bahsediyorsunuz. Ortalama G4560 ve RX 460 tabanlı bir sistem 1.400-1.500 TL civarı tutuyor ki monitör hariç. 1050Ti için bütçenizi yükseltmeniz gerek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı