GTX 1050 laptop önerisi

GoktugY

Centipat
Herkese merhaba, orta seviye oyunları oynayabileceğim bir laptop almak istiyorum. Bir kaç tane buldum bunlardan hangisi iyi bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Varsa başka önerilere de bakabilirim ama fiyatı daha fazla yükseltmek istemiyorum.

HP'lerde ısınma sorunu varmış sanırım ama yine de fiyat olarak ilgimi çektiler.

Bu ikisi arasında bir fak göremedim fiyatları da aynı. Ne farkı var bilgilendirebilir misiniz? Bir de bunların I7 işlemcili olanı var ama 480GB SSD olanın fiyatı baya bir yükseliyor. Sizce değer mi?

Özelliklerine göre fiyatı baya uygun sadece işlemci bir nesil eski.

Bununla ilgili bazı sorularım var burada GTX1050 yazıyor ama 4GB yazılmış. Kendi sitesine bakınca da GTX1050TI var diyor. Emin olamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 13.5.1'de 4gb ekran kartı var 16.1.1 ise 3gb ekran kartı var fakat 3gb ın performansı cuda değerleri yüksek olduğundan v16.1.1 daha performanslı. Bende de 16.1.1 var gayet iyi bir laptop.

Dostum sana tavsiyem laptop alma oyun için bu kendi düşüncem asusun İ7 8. Nesil içinde geforce 940 mx 12 GB Ram 1 tb hdd aldım içine 256 GB ssd aldım ayriyeten 7 ay filan sıkıntısız kullandım kaliteli bir soğutucuyla bakımlarını yaptırarak ama ben sırf oyun icin almıştım ve bu 7 aylık süreçten sonra donma lar kasmalar ekran kartı kendini devre dışı bırakıyor oyunun ortasında bu gibi sorunlardan garantiye yolladım bana geri sorun yok diye yolladılar her neyse yine aynı sorunlar oldu bilgisayarcı bir dostuma götürdüm termal macun vs tozlanmış dedi içini açtırdım temizlettirdim Bi güzelde format attırdım bunlara rağmen yine aynı şeyler oldu cs goda oyunun ortasında ekran kartı kendini devre dışı yapıyor ve onboard devreye giriyor fps 20lerde sürünüyor bana göre laptop oyun içinse pişmanlıktır size sadece başıma gelenleri ve düşüncelerimi yazdım karar sizin ben bu olaylardan sonra laptobu doların yükselmesiyle işime gelerek 2.300 liraya sattım aldıgım da indirimle birlikte 2.900 civarı almıştım pek Bi zarar etmemek te şansıma oldu yardımcı olduysam ne mutlu bana size tavsiyem masaüstü dizin oyun içinse

Hocam 13.5.1'de 4gb ekran kartı var 16.1.1 ise 3gb ekran kartı var fakat 3gb ın performansı cuda değerleri yüksek olduğundan v16.1.1 daha performanslı. Bende de 16.1.1 var gayet iyi bir laptop.

S
Dostum sana tavsiyem laptop alma oyun için bu kendi düşüncem asusun İ7 8. Nesil içinde geforce 940 mx 12 GB Ram 1 tb hdd aldım içine 256 GB ssd aldım ayriyeten 7 ay filan sıkıntısız kullandım kaliteli bir soğutucuyla bakımlarını yaptırarak ama ben sırf oyun icin almıştım ve bu 7 aylık süreçten sonra donma lar kasmalar ekran kartı kendini devre dışı bırakıyor oyunun ortasında bu gibi sorunlardan garantiye yolladım bana geri sorun yok diye yolladılar her neyse yine aynı sorunlar oldu bilgisayarcı bir dostuma götürdüm termal macun vs tozlanmış dedi içini açtırdım temizlettirdim Bi güzelde format attırdım bunlara rağmen yine aynı şeyler oldu cs goda oyunun ortasında ekran kartı kendini devre dışı yapıyor ve onboard devreye giriyor fps 20lerde sürünüyor bana göre laptop oyun içinse pişmanlıktır size sadece başıma gelenleri ve düşüncelerimi yazdım karar sizin ben bu olaylardan sonra laptobu doların yükselmesiyle işime gelerek 2.300 liraya sattım aldıgım da indirimle birlikte 2.900 civarı almıştım pek Bi zarar etmemek te şansıma oldu yardımcı olduysam ne mutlu bana size tavsiyem masaüstü dizin oyun içinse

Masaüstü daha iyi biliyorum ama laptop taşınabilir olduğu için tercih ediyorum. Hem üniversite öğrencisiyim yani bazen bir yerlere götürmem gerekiyor hem de masaüstü bilgisayarı koyabileceğim uygun bir yer yok. Zaten çok ağır oyunlar oynamayacağım. Yine de teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı