GTX 1050 laptop Valheim'da düşük FPS veriyor

praiseworthy

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, nasılsınız? Umarım keyifler yerindedir. Laptopumda 8 GB RAM, Ryzen 5 3550H işlemci, ekran kartı olarak da 3 GB'lık bir 1050 bulunuyor. Sistemimin bu oyun için yeterli olduğunu düşünsem de FPS yerlerde geziyor. Ayarları en düşüğe çektim, internetteki bir FPS artırma taktiğini uyguladım ama nafile. FPS genel olarak düşük, bunun yanı sıra ara ara 2-3 FPS'e kadar da düşüyor. FPS'in düşmesi ile laptopun fan sesinin artışı bulunuyor. Bir türlü çözemedim, yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, nasılsınız? Umarım keyifler yerindedir. Laptopumda 8 GB RAM, Ryzen 5 3550H işlemci, ekran kartı olarak da 3 GB'lık bir 1050 bulunuyor. Sistemimin bu oyun için yeterli olduğunu düşünsem de FPS yerlerde geziyor. Ayarları en düşüğe çektim, internetteki bir FPS artırma taktiğini uyguladım ama nafile. FPS genel olarak düşük, bunun yanı sıra ara ara 2-3 FPS'e kadar da düşüyor. FPS'in düşmesi ile laptopun fan sesinin artışı bulunuyor. Bir türlü çözemedim, yardımcı olursanız sevinirim.
Oyun orijinal mi? Korsan oyunlarda böyle şeylere rastlanabiliyor.
Oyun minimum 8 GB RAM istiyor, RAM'dan kaynaklı olabilir.
Zaten 8 GB RAM'i var dikkatli okuyun.

directX sürümünüz kaç
Hiçbir fikrim yok, nereden bakacağım? Çok bilgili değilim.

Oyun orijinal mi? Korsan oyunlarda böyle şeylere rastlanabiliyor.

Zaten 8 GB RAM'i var dikkatli okuyun.
Evet, oyun orijinal.

Ben dikkatli okudum. 8 GB bu oyuna zor yetiyor önerilen 16.
Bu kadar düşük FPS almamın sebebi gerçekten bu olabilir mi? Çünkü en düşük ayarlar, normalde her oyunu 1920x1080 oynamama rağmen Valheim'de en düşük çözünürlüğe alıyorum. Buna rağmen FPS bu şekilde, düşük. Zaman zaman da FPS üç, beş civarlarına kadar düşüyor söylediğim gibi.
  • MİNİMUM:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 7 or later
    • İşlemci: 2.6 GHz Quad Core or similar
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: GeForce GTX 950 or Radeon HD 7970
    • DirectX: Sürüm 11
    • Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

Oyunun Steam üzerindeki "minimum" sistem gereksinimi. Ekran kartım da, işlemcim de minimumun üzerinde. Aldığım FPS'den daha yüksek almam gerekiyormuş gibi geliyor bana. (bence)

Hiçbir fikrim yok, nereden bakacağım? Çok bilgili değilim.

Evet, oyun orijinal.

Bu kadar düşük FPS almamın sebebi gerçekten bu olabilir mi? Çünkü en düşük ayarlar, normalde her oyunu 1920x1080 oynamama rağmen Valheim'de en düşük çözünürlüğe alıyorum. Buna rağmen FPS bu şekilde, düşük. Zaman zaman da FPS üç, beş civarlarına kadar düşüyor söylediğim gibi.
  • MİNİMUM:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 7 or later
    • İşlemci: 2.6 GHz Quad Core or similar
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: GeForce GTX 950 or Radeon HD 7970
    • DirectX: Sürüm 11
    • Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

Oyunun Steam üzerindeki "minimum" sistem gereksinimi. Ekran kartım da, işlemcim de minimumun üzerinde. Aldığım FPS'den daha yüksek almam gerekiyormuş gibi geliyor bana. (bence)
Normal değil. sürücüler güncel mi?

Geri
Yukarı