GTX 1050 sistem Fortnite'da anlık donma

Kuyumcu Tavşan

Decapat
Merhaba oyunu 60-100 FPS arasında oynayabiliyorum ama ara sıra donuyor, 1-2 saniye öyle kalıyor, sonra devam ediyor oyun. MSI Afterburner ile baktım değerlere, donduğu sırada GPU kullanımı %3 lere kadar düşüyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Sistemim:

-MSI GTX 1050 2GB GDDR5 128Bit
-i3 7100
-MSI B250M BAZOOKA
-128GB SSD

MSI Afterburner ile değerler:

r16XGz.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarları birazcık kısmayı dene dostum ekran kartı belleği yetersiz kalıyor 2048MB olan ekran kartı belleğinin 1970MB'si falan kullanılabilir oluyor genellikle sizde sınıra çok yaklaşınca ihtiyacı daha yavaş olan anakarta takılı olan RAM den kullanmaya çalışıyor bu da 1-2 saniyelik donma yapıyor. Ekran kartı belleğini 1700-1800MB civarı kullanacak ayarlar yaparak oynamayı deneyebilirsin. Benim teorim bu şekilde.

Ayarları birazcık kısmayı dene dostum ekran kartı belleği yetersiz kalıyor 2048MB olan ekran kartı belleğinin 1970MB'si falan kullanılabilir oluyor genellikle sizde sınıra çok yaklaşınca ihtiyacı daha yavaş olan anakarta takılı olan RAM den kullanmaya çalışıyor bu da 1-2 saniyelik donma yapıyor. Ekran kartı belleğini 1700-1800MB civarı kullanacak ayarlar yaparak oynamayı deneyebilirsin. Benim teorim bu şekilde.
Merhaba ceza yemiştim cevap veremedim, ayarları düşürerek de oynadım ancak bir sonuç alamadım, hala donmalar yaşanıyor. Dün gece format atıp oyunu tekrar yükledim ama hala aynı. Öneriniz var mı ne yapmalıyım? MSI Afterburner yazılımında Mhz değeri arttırılıyor galiba ama bilmediğim için pek ellemedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı