Çözüldü GTX 1050 sistemde ETS 2 kasıyor

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 100
  • Görüntüleme 4B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
RAM
8 GB 2400 MHz DDR4
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1050 ve Intel UHD Graphics 620
İşlemci
Intel Core i7-8565U CPU @ 1.80 GHz
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım bu oyun için fazlasıyla yeterli olduğu halde oyun kasıyor. 60 FPS de geçmiyor. Kasmalar çok sinir ediyor. Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok şükür zor da olsa sorunu çözebildim.

Çözümü şu şekilde;

- Format atıp temiz kurulum yaptım.

- NVIDIA sürücüsünü falan güncellemedim, Game Ready sürücüsünü de kurmadım kurmam da. Sabit 60 FPS olması çok daha iyi. Ben en başta kötü sanıyordum da, 100 FPS falan olunca biraz kasıyor.

Yani i7-8565U kötü değilmiş. Oyun oynayamazsınız dediniz, şimdi en ufak bir kasma bile yok. Gayet de akıcı.
Aldığı puanlar nezdinde konuşuyorum. Denk performansı yaklaşık olarak Athlon 3000G ile Ryzen 3 1200 aralığında. İyi bir işlemci değil. Hele hele oyun için hiç uygun değil. Çünkü amacı o değil. Artı olarak bilgisayarda 1050 var lakin düşük güç tüketen versiyonu olabilir o GPU.
Laptop GPU'ları asıl hallerinden düşük performanslı oluyor hocam.

GTX 750 Ti kartına yakın bir performans verecektir. Bir tık fazla olabilir.

Driver güncel değilse güncelleyin hocam.

Güncel zaten hepsi.

İşlemci ile uyuşmuyorsa ya da watt gereksinim duyuyorsa darboğaz yapar. Bu da FPS düşmesine yol açar.

FPS çok düşük değil. 100 üstü alıyorum. Ama yine de kasmalar oluyor.

Hocam bütün ayarları en düşüğe çekip oynamayı deneyin.

Çok kötü oluyor o zaman. Orta ayarda zaten. Çözünürlük de 1080p.

Ortalık çok karışmış, konu sahibine gelirsek: RAM tek kanal sistemin sıcaklık ve kullanım değerlerini bize iletmen lazım bakalım. Ayrıca ETS 2 optimizasyon olarak kötü oyun motoru vs eski yıllardır oynadığım oyun FH4 ultrada sabit FPS akıcı şekilde oynarken ETS'de arada bir kasma bende de oluyor.

O kadar çok kasıyor ki oyunlarda. Artık oyundan çıktım. Yoksa kırıp elimde kalacaktı bilgisayar. İyi olsun diye daha fazla para verip çalışıyorum. Şu hale bakın yani. Gerçekten çok kötü bir durum.

En son ne zaman format attın? Üst üste güncelleme gelip birikirse silmezse zamanla her şeyi etkiler.

Ortalık çok karışmış, konu sahibine gelirsek: RAM tek kanal sistemin sıcaklık ve kullanım değerlerini bize iletmen lazım bakalım. Ayrıca ETS 2 optimizasyon olarak kötü oyun motoru vs eski yıllardır oynadığım oyun FH4 ultrada sabit FPS akıcı şekilde oynarken ETS'de arada bir kasma bende de oluyor.

Ustam sizin işlemciniz 2 kat daha iyi performans gösteriyor. Sizde takılma olmaması lazım. O takılma autosaveden oluyor olabilir. i7 8565U 4 çekirdelik 8 threadli olabilir fakat çekirdek hızı 1.8 ve bahsettiğimiz işlemci laptop işlemcisi masaüstü değil. Yani değerleri az güç sarfetsin diye kısılmış soğutması az diye kısılmış bir işlemci kendi masaüstü işlemciniz ile niye kıyaslıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı