GTX 1050 Ti 4 GB Düşük FPS sorunu

LossNies

Hectopat
Daha fazla  
-AMD Ryzen 5 1600
-ASUS GTX 1050 Ti 4 GB
-ASUS B350F
-Gskill 8x1 3000 MHz (2133 MHz kullanılan)

Kullandığım sistem daha 1 aylık olup, arzuladığım ve düşündüğüm oyun kalitesini almadığımı düşünüyorum.
Düşük FPS değerlerimden sikayetçi darboğaz probleminden muzdaripim.
Sonrasında ise FPS problemi yaşadığım oyunları açıklayayım izninizle.
Crysis 3'de ultra ayarlarda 30 -40 arası dolanan FPS, düşüğe alındığı takdirde 50 - 60 oluyor.
GTA 5'de yine aynı şekilde ultra ayarlarda oyunun benim için hazırladığı ayarlara alınca 50 de FPS sabitleniyor fakat bu beni tatmin etmedi.
LOL'de bile FPS değerlerim 150'nin üstüne çıkmıyor, hele ki takım savaşları olduğu zaman bu değer 90'lara kadar iniyor.
Bu sorunlarım neden kaynaklanıyor olabilir ilginizi ve desteğinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem bileşenleriniz nedir ? Tam olarak yazmanızı rica ederim.

Bu sistem ile ilgili araştırma yaptınız mı değerlerin anormal yada düşük olduğu kanısına nasıl vardınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

LOL konusunda bilgim olmadığı için bir şey demiyorum. Eğer oyunlarda takılma, kasma vb. problemler yaşıyorsanız güncellemelerini kontrol edin BİOS, ekran kartı gibi.

Sıcaklık değerlerinizi kontrol edin son olarak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı