GTX 1050 Ti 83 derecede çalışıyor

Kasanın bu kadar fark ettirmemesi gerek 1050ti gibi bir kart için. Ekran kartını açıp macun kontrolü yaparsanız iyi olur pump-out olmuş olabilir.

Kasanın bu kadar fark ettirmemesi gerek 1050 Ti gibi bir kart için. Ekran kartını açıp macun kontrolü yaparsanız iyi olur pump-out olmuş olabilir.

Cooler MasterGel regular ile önce kartın fanı blogu olmak üzere güzelce temizledim ve termal macunu degiştim ısı bir nebze olsa düşsede 15 30 dk arası oyunda 80 81 derece oluyor böyle kullansam karta zararı olur mu hocam

Cooler MasterGel regular ile önce kartın fanı blogu olmak üzere güzelce temizledim ve termal macunu degiştim ısı bir nebze olsa düşsede 15 30 dk arası oyunda 80 81 derece oluyor böyle kullansam karta zararı olur mu hocam
Kartın oem kart değil ki o sıcaklıklarda çalışsın. Elindeki kart oem 1050ti olsa hak vereceğim 80 de çalışması doğal diye de o kartın 75 üzerine çalışması saçma benim önerim bi kartı açıp bak kesin gpu üzerindeki macun kaymıştır.

Kartın OEM kart değil ki o sıcaklıklarda çalışsın. Elindeki kart OEM 1050 Ti olsa hak vereceğim 80 de çalışması doğal diye de o kartın 75 üzerine çalışması saçma benim önerim bir kartı açıp bak kesin GPU üzerindeki macun kaymıştır.

Ama termal macunu degişmeden önce de o degerlere ulaşıyordu termal macun kaymasıyla alakası yok monitörüm 1ms 165 Hz acaba monitör mü zorluyor çünkü eski kullandıgım kasada bu ısılara ulaşmıyordu monitör ve kasa degişti kasa küçüldü

Ama termal macunu degişmeden önce de o degerlere ulaşıyordu termal macun kaymasıyla alakası yok monitörüm 1ms 165 Hz acaba monitör mü zorluyor çünkü eski kullandıgım kasada bu ısılara ulaşmıyordu monitör ve kasa degişti kasa küçüldü
Hocam oyun içi fps değerlerini 75-90 a falan sabitlesen ısınma azalır biraz.

Geri
Yukarı