GTX 1050 Ti Battlefield 1 Ani FPS Düşmesi

EGE|REWOLS

Kilopat
Daha fazla  
GTX 1050 Ti, Ryzen 3 2200G, G Skill 8 GB RAM ile Battlefield 1 Online'da 45 FPS alıyorum. Aniden FPS düşüyor, yardım edin.

8 GB RAM ve Ryzen 5 2200G o oyun için yetersiz. Ekran kartı ise yeterli. Ekran kartı yeterliyken diğer parçaların yetersiz olması onları zorluyor ve ara sıra zorlanan bu parçalar yüzünden ara sıra FPS düşüşleri yaşıyorsunuz, sonra geri düzeliyor. Çözüm olarak RAM'i 16 GB yapmanız ve işlemcinizi Ryzen 5 2600 ile yenilemeniz tavsiye edilir. Ryzen 5 2600 ile günümüzdeki tüm oyunları ultra ayarlarda bu gibi sorunlar yaşamadan ultra ayarlarda oynayabilirsiniz. Aldığınız halde sorun yaşarsanız oyunun kendisiyle ilgili olduğuna emin olabilirsiniz. Ek olarak 5-6 ay içerisinde ekran kartınızın da artık yeni çıkacak oyunlar için çok fazla performanslı çalışmayacağını bildireyim size. Şu sıralar çıkan oyunlar artık tavsiye edilen sistem gereksinimleri içerisinde GTX 1060, 1070, 1080 ya da RX 480, 570, 580 modelli ekran kartlarını istiyor.

MSI Afterburner ile değerleri takip edin bir anormallik yok ise sorun RAM'den kaynaklıdır,RAM frekansınız düşük ise dalgalanma yapabilir,büyük 64 kişilik haritalarda işlemciye çok yük biner darboğaza girebilir.

Cevabınız için teşekkür ederim ram frekansıma nereden bakacağım?
8 GB RAM ve Ryzen 5 2200G o oyun için yetersiz. Ekran kartı ise yeterli. Ekran kartı yeterliyken diğer parçaların yetersiz olması onları zorluyor ve ara sıra zorlanan bu parçalar yüzünden ara sıra FPS düşüşleri yaşıyorsunuz, sonra geri düzeliyor. Çözüm olarak RAM'i 16 GB yapmanız ve işlemcinizi Ryzen 5 2600 ile yenilemeniz tavsiye edilir. Ryzen 5 2600 ile günümüzdeki tüm oyunları ultra ayarlarda bu gibi sorunlar yaşamadan ultra ayarlarda oynayabilirsiniz. Aldığınız halde sorun yaşarsanız oyunun kendisiyle ilgili olduğuna emin olabilirsiniz. Ek olarak 5-6 ay içerisinde ekran kartınızın da artık yeni çıkacak oyunlar için çok fazla performanslı çalışmayacağını bildireyim size. Şu sıralar çıkan oyunlar artık tavsiye edilen sistem gereksinimleri içerisinde GTX 1060, 1070, 1080 ya da RX 480, 570, 580 modelli ekran kartlarını istiyor.

Bakın mesela az önce oyuna giirdiğimde fps değerlerim gayet iyidi en kötü savaş ortamında yine güzel oynayabiliyodum ama bazen GTA V BF1 e girdiğimde düşük fps alıyorum bazen yüksek bu olay sinirimi bozuyor.

1300x ve 1050 ti la sorunsuz oynamamı söylememe rağmen hala yetersiz diyenler var..
O nasıl oluyor hocam? Herhangi bir özel ayar filan yaptınız mı? Ben de forumda konu açmıştım RAM dendi RAM aldım değişen bir şey olmadı çünkü. Sonra da işlemci al dediler :) i5 7400 1050 Ti 16 GB RAM.

4 çekirdekli ortalama bir işlemci ile yanında düşük frekansta tek kanal 8 GB RAM varsa, BF 1'de çok oyunculu modda düşüşler kaçınılmaz oluyor.

Siz hangi ayarlarda, hangi modda oynuyorsunuz? Kaç FPS alıyorsunuz? Mesela 60'ın altına hiç mi düşmüyor? RAM çift kanal mı? @g.alada

Tek kanal 8 gb ram 2400 MHz , grafik ayarlarının bir çoğu ultrada sadece, gölgelendirme ve bir kaç ayar orta seviyede. Çok büyük çatışma ve patlamalarda ise en fazla 55 fps filan genelde 60 ve 65 civarı fps veriyor. Ayrıca bf gibi bir oyun düşük sistemlerde bile oynanan benim şu ana kadar gördüğüm en iyi optimizasyona sahip bir oyun. 8 gb ram ve bu işlemci yeterli bu oyun için, tabi sen her şey deli dehşet fullediysen fps biraz düşebilir ancak arkadaş drop yiyiorum demiş yani 60 fps alırken 20 30 fps'e drop yemesi sistem yetmiyor anlamına gelmez hemen. Ki herşeyi sonuna kadar açsan sabit aşağı yukarı 40-50 fps dropsuz oynarsın ki oynadım.

İşlemci kullanımınız %100 oluyor mu peki? Ayrıca 64 kişilik sunucularda mı bu değeri alıyorsunuz?
Oyun içi ayarlarınızı atar mısınız?

Eğer sabit oynarken 60'ın altına iniyorsa, düşüş var demektir zaten. Ne kadar düştüğüne göre de seviyesi değişir. Kısacası; sabit 60 FPS alırken, düşüş oluyorsa o benim oyun deneyimimi bozar.

64 kişilik oyunda iken mi bu dediğiniz değerler? @g.alada

Eğer sabit oynarken 60'ın altına iniyorsa, düşüş var demektir zaten. Ne kadar düştüğüne göre de seviyesi değişir. Kısacası; sabit 60 FPS alırken, düşüş oluyorsa o benim oyun deneyimimi bozar.

64 kişilik oyunda iken mi bu dediğiniz değerler? @g.alada
Mobildeyim yazamadım. 60 alırken 55 olması sorun değil ya. Ama 30-40 çok baltalıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı