Çözüldü GTX 1050 Ti CS:GO düşük GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

umutcanbaymis

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Gigabyte Aorus GTX 1050 Ti model ekran kartına sahibim. Sorunum ise CS:GO'da düşük GPU kullanımı sebebiyle yaşadığım kasma sorunları. NVIDIA denetim masasından bütün seçenekleri yüksek performans olarak ayarlamama rağmen bu sorunu çözemedim. GPU kullanımı en fazla %25-30 görüyor ve FPS değerleri ise yer yer 40'lara kadar düşüyor bu da haliyle beni oldukça rahatsız ediyor.

Sistemim:
AMD FX 6300 4.30GHz overclock edildi.
Gigabyte Aorus GTX 1050 Ti 4 GB.
12 GB DDR3 1333MHz RAM.
ASUS M5A78L-M LX3 anakart.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1587604722219.png

Önce büyük işaretlediğim yerden bitsum High performance seç sonra "make active" de ve OK bas.
Ekran kartı soğutmasını düzgün ayarladığına emin misin? Bunu ısınma sorunundan yapacağını düşünüyorum.

İşlemcim 55-60° ekran kartım ise 60-65° dolaylarında çalışıyor ısınma ile ilgili bir problemim yok başka bir öneriniz var mı ne yapsam çözemedim. Bu değerler normal değil.

1587604722219.png

Önce büyük işaretlediğim yerden bitsum High performance seç sonra "make active" de ve OK bas.

Çözüm
Her zaman var olan bir sorun muydu yoksa ekran kartı güncellemesinden sonra falan mı oldu? Bir arkadaşımın ryzen 590 ekran kartı var COD warzone düşük ayarlarda 50-80 FPS alıyordu güncellemeyi doğru şekilde yapınca 160 civarlarına çıkmıştı.

Geri
Yukarı