GTX 1050 Ti Düşük FPS Ve Drop Sorunu

KutluOZBAKAN

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci / Stajyer
Yaklaşık 1 ay öncesinde İtopya sitesinden makul fiyata bir kasa satın aldım. Özellikleri çok üst düzey olmasa bile beni rahat ettirebilecek bir seviyede olabileceğini düşündüğüm için satın aldım. Fakat anlamadığım bir konu şu ki hangi oyunu açarsam açayım hangi ayarda olursa olsun sürekli bir FPS drop yaşıyorum. Yani oynarken bir anda ve aralıklarla FPS birden düşüyor oyun takılıyor ve devam ediyor sonra. İlk başlarda acaba oyunun optimizasyon sorunumu var diye düşündüm ama hemen hemen oynadığım her oyunda bunu yapmaya başlayınca artık şüphelenmeye başladım. Sistemim aşağıda vereceğim gibidir sizce neden böyle oluyor yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Sistemim :

AMD Ryzen 3 R3 1200 Soket AM4 3.1GHz 8MB Önbellek 65W 4 Çekirdek İşlemci
MSI A320M PRO-VD/S AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz (OC) VGA DVI Anakart
MSI GeForce GTX1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 128Bit DX12 Ekran Kartı
CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2400MHz CL14 Single RAM
Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB Harddisk
PowerBoost Royal Serisi VK-G1002S USB 3.0 Midtower Kasa (Psu Yok)
Thermaltake Litepower 450W APFC 12cm Fanlı PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kartla, Ryzen 1600 işlemci ile aynı sorunu yaşıyorum. Artık sorun kartta mı diye düşündürmeye başladı. Çünkü forumda hep bu kartla ilgili konu görüyorum. Öncelikle istersen şurdaki adımları uygula. Ben yaptım fakat çok bir şey değişmedi. Belki sende işe yarar. [Çözüm] Oyunlarda Anlık Takılma Sorunu

Bende servise göndermeyi düşünüyorum kartı.

Aynı kartla, Ryzen 1600 işlemci ile aynı sorunu yaşıyorum. Artık sorun kartta mı diye düşündürmeye başladı. Çünkü forumda hep bu kartla ilgili konu görüyorum. Öncelikle istersen şurdaki adımları uygula. Ben yaptım fakat çok bir şey değişmedi. Belki sende işe yarar. [Çözüm] Oyunlarda Anlık Takılma Sorunu

Bende servise göndermeyi düşünüyorum kartı.

Hemen bakıyorum tavsiyen için teşekkür ederim. Bir sorun olacağını düşünmüyorum açıkçası bilgisayar daha bana geleli 1 ay bile olmuyor.

Yaklaşık 1 ay öncesinde İtopya sitesinden makul fiyata bir kasa satın aldım. Özellikleri çok üst düzey olmasa bile beni rahat ettirebilecek bir seviyede olabileceğini düşündüğüm için satın aldım. Fakat anlamadığım bir konu şu ki hangi oyunu açarsam açayım hangi ayarda olursa olsun sürekli bir FPS drop yaşıyorum. Yani oynarken bir anda ve aralıklarla FPS birden düşüyor oyun takılıyor ve devam ediyor sonra. İlk başlarda acaba oyunun optimizasyon sorunumu var diye düşündüm ama hemen hemen oynadığım her oyunda bunu yapmaya başlayınca artık şüphelenmeye başladım. Sistemim aşağıda vereceğim gibidir sizce neden böyle oluyor yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Sistemim :

AMD Ryzen 3 R3 1200 Soket AM4 3.1GHz 8MB Önbellek 65W 4 Çekirdek İşlemci
MSI A320M PRO-VD/S AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz (OC) VGA DVI Anakart
MSI GeForce GTX1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 128Bit DX12 Ekran Kartı
CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2400MHz CL14 Single RAM
Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB Harddisk
PowerBoost Royal Serisi VK-G1002S USB 3.0 Midtower Kasa (Psu Yok)
Thermaltake Litepower 450W APFC 12cm Fanlı PSU
Aynı sıkıntı aynı ekran kartı bende mevcüt çözüm bulunabilir umarım

Bende de aynı kart var ram olmadığı için bilgisayarı açıp kullanamıyorum korkmaya başladım :utandım:
Kısaca söylemek gerekirse GTX 1050TI sahibi çoğu kişide benzer konulara rastladım ama sadece ekran kartını suçlamak yanlış olur bende açıkçası asıl sorunu bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı