GTX 1050 Ti Düşük FPS ve Takılma Sorunu

XintrA

Hectopat
Yer
Nederland/Amsterdam
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar öncelikle hoş geldiniz. Bilgisayarımı ilk aldığımda oyunlarda, masaüstünde vs hiçbir takılma yoktu. Bu sıralarda ekran kartım yoktu. APUyu kullanıyordum. Daha sonra MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4GB'lık modelini aldım. PC'ye takıp CS:GO, PUBG gibi oyunlar oynadım. Hiçbir donma, kasma yoktu. Fakat sonralarda donmaya ve kasmaya başladı. (Bu arada format atmıştım.) Ve şu an PUBG'de en düşük ayarlarda 60-90 arası FPS ve FPS drop alıyorum. Önceden yüksek ayarlarda rahat 60-100 FPS'ydi. Sizce bu sorun nereden kaynaklanıyor?
  • Ekran Kartı: GTX 1050 Tİ 4G
  • İşlemci: Ryzen 3 2200G
  • Anakart: MSİ B350M PRO-VDH
  • RAM: Gskill RipjawsV 4x2 Dual kit 2800MHz
  • HDD: WD 1TB 7200 RPM
  • SSD: Corsair LE 200 120 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram frekansı biraz geri kalmış.Bıos üzerinde xmp açık mı ?
Uyarı yedim kusura bakmayın cevap yazamadım.8gb ram ekledim bilgisayara.Ama bu seferde en düşük ayarlarda 40-70 arasında gidiyor fps.FPS drop %85 kalktı oyunlarda fakat hala düşük fps var.Bilgisayarcıya gittim temiz format attırdım.ve adam RAM leri 2133 mhz ye aldı.Acaba ramlerin 4+4+8 olması mı sorun yaratıyor ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı