GTX 1050 Ti Düşük Kullanım Sorunu

jCaner

Hectopat
Öncelikle selamlar. Ben oynadığım bazı oyunlarda gerçekten düşük FPS'ler alıyordum.
1050 Ti ekran kartım olmasına rağmen 20-30 FPS'leri görüyordum. Sonra bunun nedenine bakarken GPU'nun çok az kullanıldığını fark ettim. Ekran kartının sadece %30-40'ı kullanılıyor. Bunun nedeni ne olabilir ve nasıl tamamını kullanabilirim?

414096

Öncelikle selamlar. Ben oynadığım bazı oyunlarda gerçekten düşük FPS'ler alıyordum.
1050 Ti ekran kartım olmasına rağmen 20-30 FPS'leri görüyordum. Sonra bunun nedenine bakarken GPU'nun çok az kullanıldığını fark ettim. Ekran kartının sadece %30-40'ı kullanılıyor. Bunun nedeni ne olabilir ve nasıl tamamını kullanabilirim?

414096
Laptop modeli Dell İnspiron 7567
İşlemci İ7 7700HQ
Ram 16 GB

Hangi oyunu oynuyorsunuz?
Resimdeki the forest, ama witcher 3, GTA V gibi oyunlarda da var aynı sorun.
Driver'ların güncel olduğuna emin misiniz?
Evet lisanslı programım var bütün driverlar güncel şuan
Yardımcı olur musunuz
+
+
+

Eki Görüntüle 414096

Laptop modeli Dell İnspiron 7567
İşlemci İ7 7700HQ
Ram 16 GB
Yok mu yardımcı olacak :(

Son düzenleme:
Resimdeki the forest, ama witcher 3, GTA V gibi oyunlarda da var aynı sorun.

Evet lisanslı programım var bütün driverlar güncel şuan
Yardımcı olur musunuz
+
+
+

Yok mu yardımcı olacak :(
Ekran kartı driverlarını silip elle kurmayı deneyin. Driver güncelleme programları tavsiye edilmiyor sorunlu veya yanlış driver kurabiliyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı